Duże kontrakty Kapsch TrafficCom

Duże kontrakty Kapsch TrafficCom

kapsch_autostrada

Międzynarodowy dostawca innowacyjnych rozwiązań z zakresu telematyki ruchu drogowego Kapsch TrafficCom, w ostatnim okresie zdobył dwa prestiżowe kontrakty - na wdrożenie i obsługę wielopasmowego elektronicznego systemu poboru opłat w warunkach płynnego ruchu w Gauteng w RPA oraz na wdrożenie elektronicznego wielopasmowego systemu poboru opłat w warunkach płynnego ruchu na moście Hale Street Link w Brisbane w Australii.


Agencja Dróg Krajowych Republiki Południowej Afryki (SANRAL) wybrała Electronic Toll Collection (ETC) joint venture pod przewodnictwem oddziału Kapsch TrafficCom w RPA na dostawcę i operatora wielopasmowego elektronicznego systemu poboru opłat w warunkach płynnego ruchu w Gauteng, RPA.

System poboru opłat jest częścią Projektu Modernizacji Autostrad w Gauteng (GFIP), który w obecnej, pierwszej fazie obejmuje modernizację 185 km autostrad w Gauteng (odcinki N1, N3, N12 i R21). Opłaty za przejazd wyremontowanymi autostradami będą pobierane wyłącznie elektronicznie w warunkach płynnego ruchu (otwarty pobór opłat). Wartość kontraktu szacowana jest na 106 milionów euro. System ma być oddany do użytku w kwietniu 2011 r.

Spółka zależna austriackiego oddziału Kapsch TrafficCom wygrała ostatnio, w konsorcjum z Leighton Contractors i RiverCity Motorway, przetarg na zaprojektowanie, wdrożenie i obsługę elektronicznego systemu poboru opłat na czteropasmowym moście Hale Street Link w Brisbane w Australii. Wartość kontraktu szacowana jest na 4 miliony euro. System ma zacząć działać w 2010 r.

Firma Kapsch TrafficCom zamierza wziąć udział w przetargu na dostawcę ogólnokrajowego elektronicznego systemu poboru opłat za przejazd drogami w Polsce.


Źródło: Kapsch TrafficCom

 

 

 


Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL