110 Trakkerów dla słowackiej straży

110 Trakkerów dla słowackiej straży

iveco_slovakfire

Iveco wygrało w dwóch etapach umowę na dostawę 110 pojazdów strażackich na bazie Trakker AT260T45V 6x6 chassis dla straży pożarnej oraz dla jednostek ratunkowych (HaZZ) w Republice Słowackiej, w pierwszym, od 21 lat, przetargu organizowanym przez władze. Nadwozie pojazdu strażackiego, wraz z pompami i zbiornikami, dostarczane jest przez wyspecjalizowanego dostawcę z Czech, THT Policka (Torvana hasici Techniky). Umowa jest realizowana po niezwłocznej dostawie 55 jednostek oraz pozostałych 55 jednostek pod koniec maja 2010 r.


Głównym dostawcą jest Słowacki Dealer Iveco, Auto-Impex, którego salon Autocentrum znajduje się w Trnavie, i który przygotowuje pojazdy Trakkers przed rozpoczęciem montażu nadwozia. Ta część pracy jest niezbędna do uzyskania doskonałego mocowania podwozia do nadwozia i obejmuje komunikację pomiędzy podwoziem i nadwoziem za pomocą CAN Bus jak również cyfrowe i analogowe systemy komunikacji.

Pomyślna umowa na dostawę wynika z rozbudowy pojazdu wyjściowego w kwietniu 2009 r., który musiał przejść testy podwozia i nadwozia. Obecnie, zespół składający się z 20 specjalistów Auto-Impex przeszedł dogłębne szkolenie w celu dokończenia tego projektu zgodnie z ostrymi wymogami w zakresie jakości i czasu, jakie zostały określone w umowie. Co pięć dni składa się 5 pojazdów i wraz ze specjalistami THT pojazdy strażackie dostarczane są klientowi wraz z dogłębnym szkoleniem dla 9 osobowej załogi obsługującej każdy pojazd.

- Jesteśmy podekscytowani będąc dostawcą pierwszych, od 21 lat, pojazdów dla straży pożarnej oraz dla jednostek ratunkowych - powiedział specjalista od pojazdów specjalnych, Peter Michalik z firmy Auto-Impex.


Źródło: IVECO

 


Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL