Intermodalnie z DB Schenker

Intermodalnie z DB Schenker

schenker_katy

W listopadzie Schenker uruchomił połączenie intermodalne, będące kombinacją rozwiązań pochodzących z jednego źródła. Nowa usługa operatora łączy niemiecki port Bremerhaven z terminalem kontenerowym w Kątach Wrocławskich. Tym samym towary klientów, które importowane są drogą oceaniczną z Azji, Australii i obu Ameryk, następnie docierają koleją na Dolny Śląsk. Po przeładunku w Kątach Wrocławskich, towary transportowane są samochodami do grupy producentów i centrów dystrybucyjnych w regionie.

Za organizację tego przedsięwzięcia odpowiadają: Schenker Sp. z o.o, DB Intermodal Niemcy, DB Schenker Rail Polska SA i Schavemaker Cargo Sp. z o.o. Pociąg kursuje raz w tygodniu, trasa przejazdu zajmuje ok. 14-16 godzin, pojemność składu wynosi ponad 80 TEU.

W skład rozwiązań logistyki kolejowej DB Schenker, wchodzą m.in. indywidualnie zaprojektowane trasy, możliwość wykorzystania pojedynczego lub grupy wagonów czy przewozy w pociągach zblokowanych. To także koordynacja całego procesu - od organizacji transportu po ostateczną dostawę do odbiorcy. W zależności od potrzeb klientów, logistyka kolejowa daje możliwości łączenia z innymi środkami transportu, wraz z usługami przeładunkowymi, magazynowaniem i dystrybucją do finalnych odbiorców.


Źródło: DB Schenker

 

 


Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL