Konkurs Volvo Trucks - pierwszy półfinał

Konkurs Volvo Trucks - pierwszy półfinał

Volvo-Drivers-Fuel-Challenge-4trucks

Już po raz drugi Volvo Trucks ogłosiło konkurs na najbardziej ekonomicznego kierowcę roku.

W The Driver Fuel Challenge udział biorą kierowcy posiadający ważne prawo jazdy kategorii C+E, bez względu na wiek lub markę pojazdu. Warunkiem jest czynne uprawianie zawodu kierowcy pojazdu ciężarowego. Eliminacje The Drivers’ Fuel Challenge, Mistrzostwa Kierowców w Jeździe Ekonomicznej 2012, odbywają się w tym roku w 24 lokalizacjach na terenie całego kraju. Trzech najlepszych kierowców z danej lokalizacji, którzy w eliminacjach uzyskali najniższe wyniki zużycia paliwa, przeszło do półfinału regionalnego. Dwunastu najlepszych spotkało się, aby powalczyć o dalszy awans, czyli możliwość wzięcia udziału w majowym finale w siedzibie firmy Volvo Polska w Młochowie.Najbardziej ekonomiczny kierowca w Polsce pojedzie w październiku do Czech, gdzie będzie reprezentował nasz kraj w Finale Regionu Europy Centralno-Wschodniej. Na najlepszego kierowcę czeka nagroda główna - samochód osobowy Volvo C30, za drugie miejsce przewidziana jest wycieczka do fabryki Volvo w Ghent w Belgii, a laureat III miejsca otrzyma nagrodę z kolekcji Volvo Trucks - skórzaną kurtkę z emblematami Volvo FH16.

W dniu 14 kwietnia, w Skawinie w niedawno otwartym punkcie serwisowym przy ul. Szwedzkiej 9, odbyły się półfinały dla Regionu Południowego. Wzięli w nich udział ochotnicy z okolic: Skawiny, Pszczyny, Rzeszowa i Świętochłowic. Plan półfinałów regionalnych obejmował jazdy po wyznaczonej trasie na obwodnicy Krakowa. Zawodnicy oczekujący na swoją kolejkę mieli okazje posłuchać wykładów inspektorów WITD w Krakowie O/Nowy Sącz oraz zapoznać się z aktualnymi promocjami w Volvo Trucks. Partnerzy Mistrzostw: Webasto Petemar, Ebeaspacher oraz Michelin przedstawili swoje produkty dedykowane branży transportowej.

Volvo-Drivers-Fuel-Challenge_2 Volvo-Drivers-Fuel-Challenge_1 Volvo-Drivers-Fuel-Challenge_3

Zobacz galerię zdjęć

Zobacz film

Spośród dwunastu uczestników biorących udział w sobotnim półfinale wyłoniono trzech najlepszych kierowców, którzy uzyskali najlepsze wyniki spalania. Odnotujmy, że najlepszy z nich - Marek Stachurski z firmy Mirex uzyskał spalanie na poziomie 23,9 l/100 km. Drugie i trzecie miejsce zajęli: Paweł Ozimek i Tomasz Tomasik. Marek zakwalifikował się do majowego finału w Młochowie. Przed nami jeszcze 4 półfinały regionalne: 21.o4 - Biała Podlaska, 28.08 - Karpin, 12.05 - Pietrzykowice, 19.05 Kutno.

Zobacz wyniki II półfinału dla Regionu Wschód

Zobacz wyniki III półfinału dla Regionu Centralnego

Zobacz wyniki IV półfinału dla Regionu Zachodniego

(MB)
4trucks.pl


 


facebook_100x100 twitter_logo youtube_logo/span>

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL