The Drivers Fuel Challenge

The Drivers Fuel Challenge

Volvo_drivers

Volvo Trucks realizuje obecnie projekt pod nazwą The Drivers’ Fuel Challenge - Mistrzostwa Kierowców w Jeździe Ekonomicznej.


W konkursie biorą udział zawodowi kierowcy, reprezentujący firmy będące klientami Volvo Trucks. Od wiosny br., trwają lokalne kwalifikacje na wielu rynkach, w tym również w Polsce.  W dniach 20-22 października zwycięzcy z poszczególnych krajów (1 kierowca z danego kraju) spotkają się w Volvo Demo Center w Göteborgu, w Szwecji, gdzie podczas Wielkiego Finału powalczą o najwyższe laury.

Volvo_drivers_2

Polskie eliminacje do tego finału, odbywające się w pięciu lokalizacjach na terenie kraju, rozpoczęły się z początkiem września i trwały do połowy października br. Zestaw do przejazdów konkursowych to Volvo FH 460 ze skrzynią biegów I-Shift oraz w pełni załadowaną naczepą.

W dniu 15 października, w trakcie polskiego finału konkursu, który odbył się w Volvo Truck Center w Młochowie, spośród pięciu zwycięzców pięciu rund regionalnych został wyłoniony zwycięzki kierowca. W sobotnim finale najbardziej "oszczędnym" okazał się Marek Jastrzębski z firmy Zakład Produkcji Kruszyw Szumowo. Wkrótce będzie on reprezentował nasz kraj w finale konkursu w Göteborgu.

Uczestnicy polskiego finału The Drivers’ Fuel Challenge i ich wyniki w finale:

1.miejsce: Marek Jastrzębski, ZPK Szumowo; 26,5 l/100 km
2.miejsce: Zbigniew Matanina, Firma Transportowo-Spedycyjna Andrzej i Tomasz Piwowarczyk; 26,6 l/100 km
3.miejsce: Michał Chłanda, S.T.L. Lugras Lucjan Igras; 27,6 l/100 km
4.miejsce: Grzegorz Sobański, Usługi Transportowe Ryszard Sobański;
28,3 l/100 km
5.miejsce: Mateusz Kiełb, Międzynarodowy Transport Inwentarza Leszek Kiełb; 30,5 l/100 km

Czytaj więcej - finał w Göteborgu

(MB)


Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL