Mistrzostwa świata kierowców zawodowych UICR

Mistrzostwa świata kierowców zawodowych UICR

mistrzostwa-UICRJuż wkrótce w trakcie imprezy Motor Show, odbywającej się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, dowiemy się, kto znajdzie się w polskiej reprezentacji na tegoroczne mistrzostwa świata kierowców zawodowych UICR.


W sobotę, 20 marca br. odbędą się Mistrzostwa Polski Kierowców Autobusów, które w tym roku są pierwszą częścią eliminacji do mistrzostw świata. Kierowcy posiadający kat. D będą rywalizować ze sobą w dwóch kategoriach: autobus lokalny (miejski) oraz turystyczny. Spośród startujących zostaną wyłonieni oczywiście ci najlepsi, a pierwsza "3" kierowców będzie stanowić naszą reprezentację w kat. B (czyli BUS) na MŚ. Partnerem przy organizacji MPKA jest Volvo Polska Sp. z o.o. i autobusami tej firmy zawodnicy będą pokonywać specjalny tor jazdy. Po raz pierwszy wyłonimy najlepsze "Młode Wilki", również w tych zawodach.

Następnego dnia, w niedzielę, 21 marca br. w tym samym miejscu i na tym samym torze będą się zmagać kierowcy ciężarówek podczas drugiej części eliminacji do mistrzostw świata kierowców zawodowych. W tych zawodach odbędą się jazdy eliminacyjne w 4 kategoriach:
1) solo - samochód ciężarowy (do 12 t),
2) zestaw - ciągnik siodłowy + naczepa,
3) tandem - samochód ciężarowy + przyczepa,
4) solo - samochód ciężarowy (do 7,5 t).

Adepci zawodu to: kierowcy z kat. min. C, członkowie SKPT, których wiek nie przekroczy we wrześniu 25 lat (termin finału MŚ). To równocześnie znana już stałym bywalcom naszych imprez kategoria "Młode Wilki".
W trakcie zawodów każdy z zawodników będzie musiał jak najlepiej przejść przez test pomocy przedmedycznej oraz dodatkowo:
- ciężarówki - mocowanie ładunku i przygotowanie pojazdu do drogi,
- autobusy - "check-up", czyli sprawdzenie stanu pojazdu przed drogą.

Wydarzeniom tym będzie towarzyszyć Pierwszy Halowy Show Ciężarowych Piękności.
Spośród najładniejszych publiczność wybierze te trzy "naj".
Uwaga: Kierowców i właścicieli tuningowanych ciężarówek organizator prosi o kontakt w celu wysłania specjalnego zaproszenia.

W zawodach wystartują tylko członkowie SKPT, którzy do 22 lutego br. nadesłali do redakcji Polskiego Trakera bezbłędnie rozwiązany test teoretyczny z prawa o ruchu drogowym i czasu pracy kierowcy. Listę osób zakwalifikowanych oraz sczegółowy program zawodów znajdziecie na stronie www.polskitraker.pl

Mistrzostwa-kierowcow-poznan

Wyszukiwarka

Informacje