Nowe serwisy DAF DBK

Nowe serwisy DAF DBK
ImageFirma DBK, autoryzowany dealer DAF Trucks Polska, otworzyła dwie nowe stacje serwisowe w Koszalinie i Szczecinie.  Wiosną rozpoczął działalność szósty już autoryzowany serwis DAF firmy DBK w Koszalinie. Obiekt serwisowy usytuowany jest na powierzchni działki 26 000 m2 w miejscowości Kretomino, koło Koszalina i znajduje się przy drodze krajowej numer 11, przy trasie wylotowej z Koszalina na Szczecinek, Bydgoszcz i Piłę. Warsztat ma cztery w pełni wyposażone stanowiska obsługowo-naprawcze oraz Okręgową Stację Kontroli Pojazdów.
Zajmuje 600 m2. W najbliższej przyszłości serwis DAF będzie świadczył również usługi w zakresie legalizacji tachografów oraz montażu Toll Collect. Wyposażony jest w najnowsze urządzenia niezbędne do przeprowadzania napraw pojazdów na najwyższym poziomie tj. nowoczesny komputer diagnostyczny DAVIE, pozwalający na diagnozowanie pojazdów marki DAF oraz magazyn części zamiennych o powierzchni 300m2. Serwis ten, jak każdy autoryzowany punkt firmy DAF, przeznaczony jest do obsługi wszystkich marek pojazdów ciężarowych przyczep i naczep oraz autobusów. Każdy klient oczekujący na naprawę swojego samochodu może odpocząć w specjalnie przygotowanym pomieszczeniu dla kierowców oraz odświeżyć się w specjalnie dla nich przygotowanym miejscu z prysznicem.  

Image
Drugi nowy serwis DAF to szczeciński oddział DBK, przeniesiony do całkowicie nowego obiektu w Radziszewie. W nowym budynku znajduje się stacja serwisowo diagnostyczna samochodów ciężarowych z zapleczem biurowo socjalnym i magazynem części. Obiekt powstał na działce o łącznej powierzchni 38 380m2. Powierzchnia zabudowy wynosi 4405m2, z czego 2300 m2 zajmuje warsztat.

Podobnie jak serwis w Koszalinie budynek wyposażony jest we wszystkie urządzenia, niezbędne do obsługi serwisowej samochodów ciężarowych i dostawczych oraz ich diagnostyki. Serwis samochodów ciężarowych stanowi oddzielną bryłę z siedmioma stanowiskami naprawczymi i jednym diagnostycznym. Znajduje się tu również myjnia i lakiernia, stanowisko do napraw blacharskich, urządzenie do prostowania ram i kabin, profesjonalny serwis ogumienia, centralny system dystrybucji olejów wraz z monitoringiem oraz hydrauliczne podnośniki podpodłogowe. W oddzielnej bryle zaprojektowano serwis mniejszych pojazdów dostawczych z 5 stanowiskami naprawczymi, jednym diagnostycznym. W obiekcie jest również salon sprzedaży samochodów użytkowych VW.

źródło: DAF Trucks

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL