Schmitz Cargobull uruchomił halę testową naczep.

Schmitz Cargobull uruchomił halę testową naczep.
Nieco ponad 2 lata temu zapadła decyzja o budowie nowej hali doświadczalnej tuż obok jednego z zakładów produkcyjnych Firmy Schmitz Cargobull w miejscowości Altenberge koło Münster. Rosnąca sprzedaż, rozwój technologiczny oraz coraz większe oczekiwania odbiorców były głównymi argumentami „za” dla inwestycji wartej 9, 5 miliona euro. W czerwcu br. mieliśmy okazję zwiedzić nowy ośrodek doświadczalny.

Budowa rozpoczęła się w maju 2007 roku, Minęło zaledwie 12 miesięcy a już można było
Imagewejść do gotowego obiektu. Hala to kwadrat o boku 45 m. i wysokości 12 m., z 8 bramami wjazdowymi i całkowitej powierzchni użytkowej 2800 m². W skład zespołu liczącego 18 osób wchodzą m.in. specjaliści od badań technicznych i inżynier ruchu. „Sercem” i dumą inwestycji jest nowoczesny symulator drogowy.

- Z takim wyposażeniem możemy w ciągu 6 tygodni zaaplikować obciążenia, jakim normalnie przyczepa jest poddawana przejeżdżając milion kilometrów - chwali się szef centrum, Michael
ImageWildhagen. Obok symulatora jazdy, obiekt jest wyposażony w urządzenia umożliwiające testowanie różnych części i podzespołów. Na 120-tonowym, betonowym bloku, na którym umieszczono 7 cylindrów hydraulicznych, sprawdzana będzie wytrzymałość robocza niektórych części. Sześć stanowisk warsztatowych umożliwia budowanie prototypów, zaś, podnoszona platforma służy m.in. do przeprowadzenia testów załadunkowych. Może ona unieść ciężar 20 ton. Ze wspomnianej wyżej kwoty 9, 5 miliona euro, aż 3 miliony zostały wydane na samą aparaturę kontrolno-pomiarową.

- Pierwszy raz w historii firmy dysponujemy możliwością wszechstronnego testowania naszych
Imagepojazdów u siebie - mówi Michael Wildhagen. Wskazuje tu na spore nakłady logistyczne i finansowe w przeszłości, gdy próby przeprowadzano w innych miejscach. - Zamiast dotychczasowych, zwykle 5-6 miesięcy, potrzebnych do przeprowadzenia badań, możemy teraz ten czas skrócić do około 2 miesięcy - dodaje. Na pewno nie bez znaczenia jest tutaj także kwestia szpiegostwa przemysłowego. Konkurencja nie śpi i chętnie obserwuje poczynania innych firm na rynku.

Aby ośrodek osiągnął pełną zdolność do wykonywania różnorodnych badań i testów, podczas
Imagenajbliższych kilku miesięcy zostaną odpowiednio zaprogramowane wszystkie, znajdujące się już na miejscu urządzenia. Chodzi m.in. o rożne profile tras na symulatorze jazdy. Szefowie przewidują, że za około pół roku centrum testowe Schmitza osiągnie pełną zdolność do wykonywania wszystkich badań i testów.

- Tym obiektem wprowadzamy nowy wymiar w branży przyczep - mówi prezes zarządu Schmitz Cargobull AG, Bernd Hoffman i dodaje -
Nasi klienci na pewno skorzystają na polepszeniu wytrzymałości i jakości naszych wyrobów oraz zastosowania nowszych, inteligentniejszych rozwiązań. Wzrośnie też ich bezpieczeństwo.

Image

(KM)
materiały: Schmitz Cargobull AG

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL