Rosnące zainteresowanie kartami UTA

Rosnące zainteresowanie kartami UTA

Image
UTA Polska wydała w 2007 roku o ponad 40% więcej kart paliwowych niż w 2006 roku. Prognozujemy, że w 2008 przedsiębiorcy będą jeszcze chętniej inwestować w narzędzia usprawniające zarządzanie środkami transportu.

Wzrost cen paliwa i serwisu skłania coraz większą liczbę firm do szukania sposobów kontroli kosztów i oszczędności. Polscy przedsiębiorcy dostrzegli korzyści płynące z wykorzystania kart paliwowych. Wpływ na to najprawdopodobniej ma coraz silniejsza konkurencja w tym sektorze i wymagania stawiane przez kontrahentów.

 

– Widzimy efekty naszych działań w upowszechnianiu wiedzy na temat korzyści z użytkowania kart paliwowych wśród przewoźników i zarządców flot samochodowych .– mówi Bartłomiej Jórczak, dyrektor ds. rozwoju UTA Polska – Stosowanie kart paliwowych to przede wszystkim oszczędność czasu, skuteczniejsza kontrola kierowców oraz znaczące obniżenie kosztów działalności transportowej i większa efektywność pracy. – dodaje Bartłomiej Jórczak.

Korzystanie z kart jest wygodne, efektywne i zdecydowanie poprawia zarządzanie parkiem samochodowym. Użytkownik uzyskuje od jednego partnera kompleksową obsługę na terenie Polski i Europy, począwszy od regulowania opłat za paliwo, opłat drogowych za autostrady, tunele, mosty, serwis 24 h w nagłych wypadkach, szczegółowe raportowanie w zakresie zużycia paliwa. Posiadając kartę paliwową UTA kierowca może wybierać stacje należące do różnych koncernów, dzięki czemu nie musi planować trasy uwzględniając rozmieszczenie stacji jednego dostawcy paliw. UTA Polska ma największą sieć stacji współpracujących spośród firm oferujących tego typu usługi.

Wpływ na poprawę płynności finansowej firm korzystających z kart UTA daje fakturowanie zbiorcze 2 razy w miesiącu z odroczonym terminem regulowania należności do 30 dni. W praktyce oznacza to, że za zakupione paliwo i usługi klient płaci nawet 45 dni po transakcji.

 

– Karta paliwowa UTA stała się dla mnie efektywnym narzędziem wspomagającym procesy zarządzania firmą. Dzięki karcie UTA nie trzeba wydawać i rozliczać pracowników z zaliczek gotówkowych, a dział księgowości ma znacznie mniej faktur do wprowadzenia do systemu – wylicza zalety płynące z korzystania z karty paliwowej Adam Byglewski - Wiceprezes Zarządu Adampol S.A.

Dla firm pracujących w ruchu międzynarodowym ważna jest również pomoc w odzyskiwaniu podatku VAT płaconego za towary i usługi. Dotyczy to również faktur wystawionych przez inne podmioty. Usługa oprócz zaoszczędzonego czasu na załatwianie formalności daje wymierne korzyści w postaci możliwości obniżenia kosztów zakupu paliwa i usług za granicą czasami nawet o ponad 20%. Wysokość oszczędności jest uzależniona od stawki VAT obowiązującej w danym kraju. Ponadto dzięki systemowi fakturowania netto firma ma możliwość szybkiego odzyskania naliczonego za granicą VAT jeszcze w terminie płatności faktury.

Dzięki współpracy z partnerem ubezpieczeniowym firmy ubiegające się o kartę UTA nie muszą samodzielnie starać się o zabezpieczenie finansowe.

 

– Podjęcie decyzji znacznie ułatwił mi fakt, że procedura rozpoczęcia współpracy jest taka prosta. Wystarczyło przedstawienie kilku dokumentów i bardzo szybko mogłam wydać kierowcom karty – dodaje Wiesława Rosołowska, współwłaścicielka firmy FHU Rosołowscy Sp. J., która niedawno podpisała umowę z UTA.

Każda z kart jest zabezpieczona poprzez indywidualny kod PIN oraz przypisana do konkretnego samochodu, co dodatkowo poprawia bezpieczeństwo w przypadku jej zgubienia, kradzieży, bądź próby nadużyć.

Klienci UTA Polska mogą dzięki umieszczonemu na stronie www.uta.pl „Station Finder” zaplanować optymalną trasę w oparciu o ceny paliwa na stacjach i dostępność punktów serwisowych. Klienci otrzymują również informacje o zmianach przepisów, organizacji ruchu i utrudnieniach drogowych.

 

 

źródło: UTA Polska

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL