Najmłodsza i najbogatsza oferta samochodów dostawczych

Najmłodsza i najbogatsza oferta samochodów dostawczych

Image Prezentując nowe modele - Citroën Berlingo i Peugeot Partner Grupa powiększa swoją gamę samochodów dostawczych, która staje się najmłodszą i najbogatszą ofertą na rynku

Christian Streiff, Prezes PSA Peugeot Citroën, Gilles Michel, Dyrektor Generalny marki Citroën i Jean-Philippe Collin, Dyrektor Generalny marki Peugeot, zaprezentowali nowe modele Citroën Berlingo i Peugeot Partner w fabryce w Vigo (Hiszpania), gdzie rozpoczyna się ich produkcja.

Inwestycje na program Citroëna Berlingo i Peugeota Partnera, opracowanych na platformie konstrukcyjnej 2 Grupy, wynoszą 660 mln euro, w tym 334 mln euro stanowią koszty badawczo- rozwojowe. Produkcję nowych modeli zapewni hiszpański zakład w Vigo, gdzie montowane są obecnie minivany C4 Picasso. Wydajność linii produkcyjnych nowych pojazdów wynosi 300.000 samochodów rocznie.

Od maja te nowe modele uzupełnią poprzednią generację Berlingo i Partnera, które pozostaną w gamie pod nazwą Berlingo First i Peugeot Origin.

Berlingo i Partner 2008 stanowią więc nową ofertę w gamie marek Peugeot i Citroën, obok Berlingo First i Peugeot Origin. Wzbogacając pierwotną koncepcję, nowe modele wyróżniają się atrakcyjnym i bardziej zróżnicowanym stylem. Ich przynależność do swoich marek jest bardziej widoczna.

Zachowują również mocne strony poprzedniej generacji (uniwersalny charakter, solidną konstrukcję, łatwość użytkowania…), oferując jednocześnie wyższy komfort i pojemność. Co więcej, dostępne wyposażenie odpowiada oferowanemu w najnowszych samochodach osobowych średniej klasy. Jeśli chodzi o wyposażenie podnoszące komfort oferowane są obecnie: automatyczna klimatyzacja, automatycznie włączane światła czy czujnik deszczu. W celu podniesienia bezpieczeństwa będzie można obecnie uzupełnić wyposażenie seryjne (ABS, czołowe poduszki) o poduszki kurtynowe, ESP czy ogranicznik prędkości. Berlingo i Partner są pierwszymi samochodami w tym segmencie, które mogą być wyposażone w system ostrzegania o spadku ciśnienia w oponach. Zarówno w furgonetkach jak i kombivanach zastosowano pomysłowe rozwiązania zwiększające praktyczność i funkcjonalność samochodu. Składany przedni fotel pasażera w furgonetce oferuje liczne możliwości wykorzystania: można go zamienić w „podręczne biurko”, przewieźć w bezpieczny sposób na krótkie odległości trzeciego pasażera, lub też częściowo złożyć w celu znacznego zwiększenia pojemności ładunkowej i długości użytkowej pojazdu. Kombivan, oprócz całkowicie zmienionego wielofunkcyjnego przeszklonego dachu, dysponuje większymi możliwościami zmiany konfiguracji typowymi dla osobowych vanów. Ich przykładem są niezależne tylne siedzenia czy klapa bagażnika z otwieraną szybą.

Berlingo i Partner są również innowacyjne - będą pierwszymi modelami Grupy oferującymi usługę zdalnej obsługi parku samochodowego. Dzięki instalowanemu w serwisie posprzedażnym telematycznemu blokowi, osoby zarządzające parkami będą otrzymywały bezpośrednio do swojej skrzynki mailowej dane techniczne pojazdów (przebieg, terminy przeglądów, stopień zużycia klocków hamulcowych, ostrzeżenia o niskim poziomie oleju….).

Te cenne informacje o stanie technicznym samochodów ułatwią monitorowanie i obsługę parku, umożliwiając jednocześnie redukcję kosztów eksploatacji.

Oba modele są dostępne z silnikami benzynowymi i wysokoprężnymi. W wersji z silnikiem 1.6 HDI FAP poziom emisji CO2 wynosi 147g/km w przypadku kombivana i 153g/km dla wersji dostawczej.

Zapoczątkowany w ramach CAP 2010 program podniesienia poziomu jakości już w momencie wprowadzenia samochodów do sprzedaży został zastosowany również do tego projektu. Podobnie jak Peugeot 308 i nowy Citroën C5, nowe Berlingo i Partner są objęte najnowszymi standardami zatwierdzania rozwiązań technicznych, zapewniającymi jakość i niezawodność. W tym celu dwukrotnie zwiększono liczbę kilometrów pokonywanych w ramach jazd testowych (do 3 mln km), aby ustalić wszystkie punkty do udoskonalenia jeszcze przed wprowadzeniem modeli na rynek.

Wprowadzona w 1996 r. kompaktowa furgonetka Berlingo i Partner odniosła niezwykły sukces: wyprodukowano niemal 3,2 mln tych samochodów. W 2007 r., 11 lat po wprowadzeniu na rynek, Berlingo i Partner osiągnęły rekordowy wynik handlowy na całym świecie - 348.000 sprzedanych samochodów.

W Europie model ten odniósł błyskawiczny sukces wśród firm, które doceniły jego uniwersalność. W 2007 r. Berlingo i Partner w wersji dostawczej sprzedały się w Europie1 w ilości 128.400 sztuk zdobywając ponad 29% udziałów w rynku furgonetek.

Samochód ten przyczynił się zresztą do powstania nowego segmentu kombivanów – ekonomicznych, pojemnych i praktycznych samochodów. PSA Peugeot Citroën pozostaje zresztą liderem w tym segmencie w Europie dzięki niemal 44% udziału w rynku w roku 2007 (126.200 sprzedanych samochodów).

Dzięki nowym furgonetkom Citroën Berlingo i Peugeot Partner, Grupa PSA Peugeot Citroën dysponuje najszerszą i najmłodszą ofertą jaką kiedykolwiek posiadał europejski producent. W efekcie obie gamy zostały całkowicie odnowione i wzbogacone w ciągu niespełna 2 lat. Każda z marek będzie dysponowała w tym roku ofertą 5 samochodów dostawczych (od kompaktowych furgonetek Citroën Nemo i Peugeot Bipper przez kompaktowe furgony Expert i Jumpy, Van of the Year 2008, po furgony Citroën Jumper i Peugeot Boxer).

Dzięki rozszerzonej gamie obejmującej szeroki wachlarz ładowności i pojemności, Grupa spełnia niezwykle zróżnicowane potrzeby firm. Ta różnorodność stanowi niezaprzeczalny atut pozwalający umocnić pozycję lidera na europejskim rynku samochodów dostawczych, w którym w 2007 r. PSA Peugeot Citroën miał niemal 18,8 % udziałów.

 

 

źródło: Citroën Polska

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL