Nadjeźdża nowy Actros

Nadjeźdża nowy Actros

MB_Actros

Nowy Mercedes-Benz Actros wkracza właśnie w ostateczną fazę testów. Ciężarówka trafi do sprzedaży już w drugiej połowie 2011 roku.Nowy Actros kontynuuje misję poprzednika, oferując przewoźnikom i kierowcom jeszcze wyższy stopień ekonomii, dynamiki i komfortu. Aby temu sprostać, zaprojektowano zupełnie nową kabinę sypialną, dostępną w sześciu podstawowych wersjach. Już nawet zamaskowany, Actros zdradza typową dla Mercedesa stylistykę, połączoną z udoskonaloną aerodynamiką oraz innowacyjną koncepcją oświetlenia.

Pod kabiną zagoszczą przedstawiciele nowej rodziny silników Mercedes-Benz, produkowanych od niedawna w Mannheim. Początkowo dostępne będą wersje o mocy od 310 do 375 kW, generujące od 2100 do 2500 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Dzięki nowoczesnej technologii - z unikalnym systemem wtrysku X-Pulse, układem oczyszczania spalin BlueTec oraz filtrem cząstek stałych na czele - wszystkie silniki będą spełniać normę emisji spalin Euro 6, która będzie obowiązywać od 2014 roku. W porównaniu do Euro 5, zakłada ona znaczną redukcję emisji tlenków azotu i cząstek stałych (odpowiednio, o 80 i 67 proc.).

W ciągu ostatnich siedmiu lat nowe, dalekobieżne ciężarówki Mercedes-Benz Actros przeszły szereg rygorystycznych testów, w tym próby drogowe na skutym lodem kole podbiegunowym oraz w spalonych słońcem okolicach Sierra Nevada - a to w imię hasła "Trucks you can trust", przyświecającego wszystkim modelom Mercedesa.

Źródło: Daimler AGWyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL