Trwała, oszczędna i bezpieczna MICHELIN Alpin 4

Trwała, oszczędna i bezpieczna MICHELIN Alpin 4

MICHELIN__-_600

Michelin wprowadza na rynek 18 nowych rozmiarów swoich flagowych opon zimowych MICHELIN Alpin 4. Czwarta, najnowsza generacja opon francuskiej firmy przystosowana jest zarówno do jazdy po trasach oblodzonych, pokrytych śniegiem, jak i po mokrych zimowych nawierzchniach. Opona dostosowana jest  do potrzeb aut w różnych segmentach - od małych kompaktów aż po minivany - nie tylko otrzymała najwyższe oceny ADAC, lecz także została poddana wyjątkowemu badaniu wśród polskich kierowców.

W tegorocznym badaniu opon zimowych przeprowadzonym przez niezależny instytut badawczy ADAC, opony Michelin Alpin 4 w rozmiarach 175/65 R 14 T - 195/65 R 15 T uplasowały się wśród najlepszych i uzyskały notę dobry (odpowiednik poprzednich szczególnie rekomendowany). Michelin Alpin 4 jest też zimowa oponą najczęściej rekomendowaną przez producentów samochodów. Dzięki nowatorskim technologiom zastosowanym w Aplin 4 ruszanie z miejsca jest o 10 proc. łatwiejsze  niż w przypadku opon Alpin poprzedniej generacji, a droga hamowania jest o 5 proc. krótsza. Można ją  użytkować o jeden sezon zimowy dłużej, niż opony dwóch głównych konkurentów reprezentujących uznane marki .
 
Z przytaczanego badania TNS Sofres wynika, że dla 20 proc. ankietowanych drugim najważniejszym kryterium wyboru jest trwałość opon, co świadczy o tym, że kierowcy chcą zapewnić sobie jak największe bezpieczeństwo, nie obciążając jednak nadmiernie swojego portfela z powodu częstego kupowania opon. Nowa opona MICHELIN Alpin jest odpowiedzią na wszelkie tego typu wyzwania. Stanowi rozwiązanie kompleksowe i bezkompromisowe. Dobrej przyczepności opony do asfaltu oraz dużej jej trwałości towarzyszy zdolność do jazdy przy stale obniżonym zużyciu paliwa, o czym informuje oznaczenie GREEN X umieszczone na boku opony.

Bieżnik opony ma wiele funkcji -  wpływa na hamowanie, trakcję, przyczepność i stabilność prowadzenia. Rzeźba bieżnika Alpin 4 zapewnia przewidywalną przyczepność poprzeczną i wzdłużną, a wszystko to za sprawą zwiększonej szerokości strefy styku opony  z nawierzchnią. Nowa koncepcja bieżnika polega na pozbyciu się kanałów wzdłużnych, czyli tzw. nieaktywnych stref, dzięki czemu poprawiono trakcję, hamowanie i stabilność prowadzenia opony w najbardziej wymagających warunkach. Udoskonalono również prowadzenie dzięki płynnemu przenoszeniu obciążeń między klockami bieżnika. Nowa opona MICHELIN Alpin czwartej generacji na całym swoim obwodzie posiada  aż 71 kanałów. Jej poprzedniczka w tym samym rozmiarze miała ich 59. Dzięki temu rozwiązaniu opony nowej generacji zapewniają lepszą trakcję na śniegu.

Większa liczba kanałów wzmacnia efekt gąsienicy, który poprawia przyczepność na śniegu. 50 proc.  więcej krawędzi atakujących nawierzchnię i duże zagęszczenie lameli poprawiają przyczepność na ubitym śniegu i lodzie. Konstruując MICHELIN Alpin 4 wprowadzono nowatorskie lamele nazywając technologię Stabiligrip Lamele są ułożone pod kątami  - od 0° do 30° oraz 150°. Dzięki temu w każdej sytuacji, na prostej drodze czy na zakręcie, opona jest równie aktywna, a w związku z tym łatwiej jest prowadzić pojazd i zachować nad nim kontrolę. Poziome i pionowe fałdowania lameli pełnią funkcję autoblokad przy przeciążeniach podczas hamowania, przyspieszania i na zakrętach. Nowa opona MICHELIN Alpin ma samoczyszczący się bieżnik.

Użytkownik może sam naocznie sprawdzić jakość i zaawansowanie technologiczne opony MICHELIN Alpin. Wystarczy, że wybierając oponę sprawdzi na jaką głębokość są ponacinane lamele. MICHELIN Alpin 4 jak wszystkie opony MICHELIN ma nacięcia na pełną głębokość bieżnika, co świadczy o przewadze technologicznej, pozwala dłużej użytkować opony oraz zachować osiągi na tym samym poziomie przez cały okres jej użytkowania. Do jej  stworzenia opony wykorzystano innowacyjną mieszankę gum, której podstawowe składniki to krzemionka i olej słonecznikowy. Ta receptura pozwala na zapewnienie wysokiego poziomu czterech następujących parametrów poprzez:  utrzymanie elastyczności gumy w niskich temperaturach, co pozwala na zachowanie lepszej przyczepności na zimowych drogach;  utrzymanie niezmiennej sztywności gumy przez cały okres eksploatacji opony. To właśnie sprawia, że właściwości opon MICHELIN Alpin są tak trwałe;  umożliwienie dłuższej eksploatacji opony;  przyczynienie się do zmniejszenia zużycia paliwa, a w rezultacie do obniżenia emisji gazów cieplarnianych, gdyż za sprawą nowej receptury opona pochłania mniej energii, przez co mniej się nagrzewa.

Kierowcy z całej Polski,  jeżdżący różnymi samochodami założyli na swoje auta opony Michelin Alpin 4 i od listopada 2010 do marca 2011 testowali je w codziennym użyciu. Podczas testów, kierowcy blogowali, oceniali i dzielili się wrażeniami z zimowej jazdy na tych oponach.  76 proc. kierowców zauważyło poprawę ruszania na mokrej nawierzchni; 78 proc.  poprawę przyczepności na suchej nawierzchni; 80 proc testujących  odnotowało zmniejszone zużycie paliwa w mieście, a 74 proc. na trasie. Poprawę komfortu jazdy w porównaniu do poprzednio używanych opon zimowych zauważyło 89 proc. kierowców, a 74 proc. doceniło zmniejszony hałas w samochodzie;  85 proc. osób zauważyło poprawę hamowania; po  91 proc.  uznało, że opony poprawiły ruszanie na ośnieżonej/oblodzonej nawierzchni oraz  poprawę przyczepności na ośnieżonej/oblodzonej nawierzchni.

 Źródło: Michelin Polska

 

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL