Marek Szerenos zwycięzcą trzeciej edycji YETD

Marek Szerenos zwycięzcą trzeciej edycji YETD
Image Podczas ogólnopolskiego finału trzeciej edycji konkursu Young European Truck Driver 2007 rozegranego 1 września 2007, tym razem w Gdańsku, zwyciężył po raz drugi w historii konkursu Marek Szerenos z Kleosina k. Białegostoku.
W finale konkursu uczestniczyło 11 zwycięzców eliminacji regionalnych zorganizowanych przez Scania Polska w maju i czerwcu br.: Sławomir Mazur (Białogard), Robert Karczyński (Chojnice), Kamil Walas (Połczyn Zdrój), Rafał Rogalski (Fabianki), Mateusz Kiełb (Wolbórz), Ireneusz Wydmuch (Trzebień), Jarosław Szczepański (Pogwizdów), Adam Chyżyński (Złoty Potok), Marek Szerenos (Kleosin), Kamil Kruk (Niemstów), Mariusz Goławski (Warszawa).

Image Zawodnicy mieli do wykonania cztery konkurencje: sprawdzenie pojazdu przed wyruszeniem w trasę, jazda oszczędnościowa (test drogowy), jazda obserwowana (ocena stylu jazdy), test sprawnościowy na placu manewrowym. Marek ponownie okazał się najlepszy (wygrał polski finał YETD 2005) i będzie reprezentował młodych zawodowych kierowców z Polski w finale europejskim, który odbędzie się w Szwecji w dniach 21–22 września 2007, gdzie główną nagrodą jest najnowszy ciągnik siodłowy Scania R. Wraz z Markiem do Szwecji w charakterze kibiców wyjadą kierowcy, którzy zajęli drugie i trzecie miejsce: Robert Karczyński z Chojnic i Rafał Rogalski z miejscowości Fabianki.

Wszyscy wykazali się wyjątkowymi umiejętnościami i sportowym duchem rywalizacji.

Do udziału w organizowanym po raz trzeci w Polsce i 26 państwach europejskich konkursu (podobne konkursy Scania zorganizowała również na kontynencie południowoamerykańskim oraz w Australii) zgłosiło się ponad 20 tysięcy młodych kierowców.

Podczas zawodów konkursowych, eliminacji i finałów krajowych, młodzi kierowcy, którzy nie przekroczyli 35 roku życia mieli okazję skonfrontować swoją wiedzę teoretyczną oraz umiejętności praktyczne. Głównym celem Young European Truck Driver jest uświadomienie wszystkim użytkownikom dróg znaczenia, jakie dla bezpieczeństwa na drogach ma szkolenie kierowców oraz stałe podnoszenie ich umiejętności praktycznych.źródło: Scania Polska

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL