Ile możesz wypić? Sprawdź w internecie

Ile możesz wypić? Sprawdź w internecie

Image Zastąpiliśmy moralizowanie i pouczanie pozytywną energią, przydatnymi narzędziami i artykułami - mówią twórcy akcji społecznej ileMogeWypic.pl promującej trzeźwą jazdę samochodem.

Akcja „Ile mogę wypić?” to odzew na częste (za częste) doniesienia o dużej liczbie pijanych porannych kierowców, wypadkach spowodowanych piciem alkoholu. Ale to także walka z Image problemami pracodawców, którzy mają do czynienia z nie do końca trzeźwymi pracownikami.
Ile mogę wypić - to także przeciwstawienie się stereotypom i zasłyszanym przechwałkom, czy nawet licytacjom "kto wypije/wypił więcej" bez uświadamiania sobie skutków, jakie przynosi przystąpienie do pracy będącego „pod wpływem” szczególnie w branży TSL.

Promujemy trzeźwość
„Stworzyliśmy darmowe narzędzia internetowe, które dadzą internautom bezcenną wiedzę. Nasi goście z łatwością mogą sprawdzić, ile mają alkoholu we krwi, a także zaplanować, ile mogą wypić, aby o dowolnej godzinie wytrzeźwieć i móc ruszać w drogę. Chcemy pokazać, jak ważna jest wiedza o tym, na ile możemy sobie pozwolić i kiedy unikać wsiadania do samochodu”- mówią twórcy akcji.

Na stronie www.IleMogeWypic.pl można sprawdzić, jak po wypiciu określonej dawki alkoholu wygląda nasz refleks i czas reakcji oraz przekonać się, jak widzi pijany człowiek próbujący dostać się do samochodu.
Ponadto zamieszczone są i będą artykuły dotyczących konsekwencji prawnych kierowania samochodem oraz pracy w stanie „wskazującym’.

 

Portal 4Trucks.pl objął patronatem medialnym akcję i serwis informacyjny "IleMogeWypic.pl".

Zachęcamy wszystkich użytkowników do sprawdzenia swojego stanu

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL