Nowy prezes BZ WBK Finanse & Leasing

Nowy prezes BZ WBK Finanse & Leasing

Stanowisko prezesa zarządu BZ WBK Finanse & Leasing objął Szymon Kamiński, który będzie zarządzał realizacją strategii firmy na lata 2012-2014.

Szymon Kamiński (42 lata) posiada wykształcenie techniczne i ekonomiczne zdobyte na uczelniach polskich i zagranicznych (m.in. Akademia Morska, Uniwersytet Gdański, IMD Lausanne). Szerokie doświadczenie menadżerskie zdobył zarządzając biznesem w branży finansowej, doradczej oraz w przemyśle. W latach 1996-1998 był jednym z dyrektorów zarządzających restrukturyzacją  postakwizycyjną w polskiej części szwedzkiej Grupy Trebruk (obecnie Arctic Paper S.A.). Od 1998 r. był związany z Det Norske Veritas na początku jako Country Manager i Członek Zarządu w Polsce (1998-2002), a następnie w Hiszpanii i Portugalii (2003-2005).

W latach 2006-2008 jako Global Rating Manager zarządzał projektami realizowanymi w Europie, na Dalekim Wschodzie i Ameryce Południowej. W latach 2008-2010 był związany z Europejskim Funduszem Leasingowym należącym do Credit Agricole, gdzie pełnił funkcję Dyrektora Zarządzającego Linią Biznesową Leasingu Korporacyjnego. Włada językami: angielskim i hiszpańskim. Zastąpił on  na stanowisku prezesa zarządu BZ WBK Finanse & Leasing Wojciecha Nowackiego, który zarządzał Spółką od roku 1998.

- Celem biznesu leasingowego BZ WBK jest podwojenie wyników w ciągu następnych trzech lat, a więc do końca roku 2014. Kluczem do sukcesu będzie umiejętne wykorzystanie potencjału Grupy oraz budowanie długoterminowych relacji z klientami - mówi Szymon Kamiński.

Źródło: Spółki Leasingowe BZ WBK

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL