MAN dostarczy silniki do Rosji

MAN dostarczy silniki do Rosji

MAN-Rosja

MAN Truck & Bus dostarczy 2188 silników do rosyjskich autobusów LIAZ (Likinski Awtobusny Zawod). LIAZ jest spółką zależną od grupy GAZ, największej firmy samochodowej w Rosji.

Silniki będą działać głównie w autobusach miejskich w rosyjskiej metropolii w Moskwie i Petersburgu oraz w innych rosyjskich miastach. Około połowa silników zamówionych przez LIAZ zostały już dostarczone, a całe zlecenie zostanie zrealizowane do końca roku 2011.

- Takie miasto jak Moskwa ma bardzo wysokie standardy dla systemu transportu publicznego. Autobusy miejskie mają zapewnić wiarygodną, sprawną obsługę, niezależnie od skrajnych warunków pogodowych i dużej liczbiy pasażerów. Solidne, ekologiczne silniki MAN stanowią idealną ofertę dla umożliwienia wysokiej jakości, bezpiecznej eksploatacji pojazdów - powiedział Lars Himmer, dyrektor zarządzający MAN Truck & Bus w Rosji.Rosyjski producent LIAZ jest od dawna partnerem biznesowym MAN Truck & Bus, który w latach 2007-2010 r. wyposażył 1050 pojazdów. Obecny kontrakt jest kolejnym ważnym krokiem MAN Truck & Bus w drodze do umocnienia swojej pozycji na rosyjskim rynku.

Źródło: MAN SE


Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL