Światowy Tyd. Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego według 3M

Światowy Tyd. Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego według 3M
Image Firma 3M Poland, chcąc podnosić świadomość na temat zagrożeń, jakie niesie ze sobą uczestnictwo w ruchu drogowym, po raz kolejny włącza się w inicjatywy związane z poprawą bezpieczeństwa, w ramach trwającego Światowego Tygodnia Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego pod auspicjami ONZ (23-29 kwiecień) Firma zaangażowała się zarówno w działania realizowane z Partnerstwem Dla Bezpieczeństwa Drogowego, którego 3M jest członkiem, oraz w aktywności podejmowane wspólnie z instytucjami publicznymi: Krajową Radą Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego oraz Instytutem Transportu Samochodowego.
W ramach Partnerstwa dla Bezpieczeństwa Drogowego 3M Poland jest współorganizatorem I Forum Bezpieczeństwa Drogowego, które odbędzie się w warszawskiej siedzibie Banku Światowego w dniu 26 kwietnia w godz. 10-14. Dyskusja podczas Forum skupi się na problemach młodych kierowców i użytkowników dróg, a udział w niej zapowiedzieli m.in.: Minister Transportu, Dyrektor KRBRD, politycy, dziennikarze, policjanci i przedstawiciele licznych organizacji pozarządowych działających w obszarze bezpieczeństwa drogowego.

3M Poland wraz z innymi firmami zrzeszonymi w Partnerstwie organizuje w dniu 29 kwietnia 2007 roku w Grodzisku Mazowieckim (Plac Wolności, godz. 11-16) piknik rodzinny. Ma on uczulić rodziców na niebezpieczeństwa, na jakie mogą być narażone dzieci na drodze. Podczas pikniku będzie można obejrzeć pokazy ratownictwa drogowego, porozmawiać z Krzysztofem Hołowczycem

oraz sprawdzić swoją wiedzę na temat bezpieczeństwa drogowego w jednym z licznych konkursów. 3M Poland wystawi „ogródek” wraz z opiekunami, w którym dzieci będą mogły samodzielnie wykonać odblaski na swoje ubrania, rowery czy plecaki. Wszystkie firmy stowarzyszone w Partnerstwie przekażą upominki, które będą do wygrania w konkursach dla rodzin, organizowanych podczas pikniku.

Kolejną inicjatywą 3M, podejmowaną wraz z Krajową Radą Bezpieczeństwa Drogowego w ramach Światowego Tygodnia BRD pod hasłem www.wlaczmyslenie.pl, jest konkurs dla dziennikarzy na prace związane z tematem bezpieczeństwa na drodze. Spośród wszystkich nadesłanych materiałów o tej tematyce, powstałych do końca maja 2007 r., wyłonieni zostaną laureaci w następujących kategoriach: prasa, radio i telewizja. 3M Poland jest sponsorem konkursu dla dziennikarzy.

3M jest również partnerem wystawy planszowej „Wypadek to nie przypadek” organizowanej przez Instytut Transportu Samochodowego pod patronatem ministra transportu Jerzego Polaczka, poruszającej temat bezpieczeństwa dzieci i młodzieży. Wystawa eksponowana będzie podczas całego Tygodnia w Sejmie RP. Ma ona na celu zwrócenie uwagi posłów i samorządowców na jeden z istotniejszych problemów społecznych, jakim jest zapewnienie bezpieczeństwa najmłodszych.
źródło: 3M Polska

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL