Koniec produkcji MAN'ów LE2000

Koniec produkcji MAN'ów LE2000
Image Po 14 owocnych latach MAN Nutzfahrzeuge zamyka produkcję i sprzedaż samochodów ciężarowych serii LE2000. Obecnie w zakładach w Steyer (Austria) z taśmy schodzą ostatnie sztuki tego modelu, dzięki któremu MAN po skutecznie zaistniał w segmencie lekkich i średnich samochodów ciężarowych.
Od początku produkcji w roku 1993 wyprodukowano łącznie 199.000 samochodów ciężarowych MAN lekkiego i średniego typoszeregu. Produkcję tych typoszeregów zamknął MAN LE 18.220, podwozie wywrotki z silnikiem o mocy 220 KM i napędem na wszystkie koła przeznaczonym na eksport do jednego z krajów Afryki. Prawie przez dwa lata austriaccy pracownicy firmy MAN montowali pojazdy o nazwie LE2000 i ME2000, na przemian z ich następcami TGL i TGM do momentu, aż dokonano zmian we wszystkich wariantach.
Kabina pojazdów LE2000 była tak dalece ponadczasowo dopasowana do krajobrazu pojazdów użytkowych, że jedyny facelift miał miejsce na targach IAA 2000. W dopasowaniu do wzornictwa prezentowanego tam wówczas typoszeregu TGA zrezygnowano ze srebrnego obramowania osłony chłodnicy. Eleganckie zderzaki ze zintegrowanymi kierunkowskazami i światłami przeciwmgielnymi były cechami charakterystycznymi pojazdów zwanych L2000Evolution – później LE2000.źródło: MAN-STAR Trucks&Buses Polska

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL