Przejścia graniczne zasypane

Przejścia graniczne zasypane
Z powodu obfitych opadów śniegu utrudniony jest dojazd do przejść granicznych w woj. dolnośląskim. M.in. droga do przejścia z Czechami w Kudowie Słonem jest nieprzejezdna w obu kierunkach, na odcinku od Polanicy Zdroju do Kudowy Zdroju
Trwa tam usuwanie z trasy blokującej ją ciężarówki.

Jak poinformowała rzeczniczka prasowa Sudeckiego Oddziału Straży Granicznej Renata Hulok, w związku z ciężkimi warunkami drogowymi, "dla samochodów osobowych zorganizowano objazd przez Kulin oraz centrum Polanicy Zdroju. Natomiast samochody ciężarowe kierowane są przez policję na parkingi do czasu opanowania sytuacji przez służby drogowe".

Krzysztof Zaporowski z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu poinformował, że trudna sytuacja na drogach występuje też w okolicach Szklarskiej Poręby i Jakuszyc, gdzie ciężarówki zablokowały drogę. Policja zorganizowała tam ruch wahadłowy.

"Są również trudności na drodze dojazdowej do polsko- niemieckiego przejścia granicznego w Radomierzycach" - dodał Zaporowski.

Wciąż trwa usuwanie skutków wypadku do jakiego doszło na autostradzie A4, na nitce wiodącej z Legnicy do Wrocławia, w okolicach Kostomłot. Policja zaleca omijać ten punkt, gdzie zderzyły się dwa auta osobowe.


źródło: PAP, onet.pl

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL