DHL: Partner logistyczny winnic Beaujolais

DHL: Partner logistyczny winnic Beaujolais
Image O północy w czwartek, 16 listopada, dzięki DHL na całym świecie rozlegnie się radosny okrzyk “Le Beaujolais Nouveau est Arrivé!” (Beaujolais Nouveau już jest!). Francja, a wraz z nią cały świat,
Francja, a wraz z nią cały świat, tradycyjnie wznosi kieliszki Beaujolais Nouveau o północy w trzeci czwartek listopada – tak jest od 1985. Od tego też momentu kluczowym partnerem logistycznym przedstawicieli winnic Beaujolais jest firma DHL, światowy lider w zakresie transportu i logistyki.
Także w tym roku cały zespół DHL podjął szczególne wyzwanie logistyczne, dzięki któremu możliwe będzie dotrzymanie tradycyjnego terminu otwarcia butelek tego słynnego wina. DHL wykorzystując swoją sieć połączeń oraz wiedzę i doświadczenie logistyczne umożliwi pojawienie się ponad dwóch milionów butelek Beaujolais Nouveau rocznik 2006 zarówno na terenie Francji jak i 150 krajach na całym świecie. Doświadczenie i współpraca z przemysłem winiarskim nie kończy się jednak na Beaujolais Nouveau. Grupa DPWN odpowiada także za transport win w regionie Champagne oraz obsługuje wiele firm winiarskich i spirytusowych na całym świecie.

Wyścig z czasem dla DHL Global Forwarding trwa 24 godziny na dobę
Z powodu krótkich terminów operacji dostawa tego wina wymaga płynności logistycznej just-in-time, co wiąże się ze ścisłym przestrzeganiem określonych terminów. Beaujolais Nouveau nie może opuścić granic Unii Europejskiej przed 8.00 rano w czwartek, 9 listopada br., ale jednocześnie musi być dostępne dla konsumentów na całym świecie dokładnie po siedmiu dniach, czyli 16 listopada przed północą.

Pracownicy wszystkich działów, a w szczególności lotniczego i morskiego DHL Global Forwarding dbają o to, aby Beaujolais Nouveau wypełniło kieliszki w dokładnie określonym dniu. Gdy Beaujolais Nouveau jest już gotowe, DHL Global Forwarding ma zaledwie dwa tygodnie na odebranie od producentów około 2 milionów butelek wina i przetransportowanie ich tak, aby znalazły się na stołach we właściwym czasie. Operacja ta wymaga mobilizacji około 100 ciężarówek, które z ładunkiem wina jadą do hubu w Lyon-Saint-Exupéry, a następnie do Roissy Charles de Gaulle, Amsterdamu, Londynu i Frankfurtu. Miliony butelek 9 listopada br. opuszczają europejskie lotniska, aby znaleźć się na stołach w USA, Japonii, na Bermudach, w Korei, na wyspach Polinezji, w Australii i wielu innych miejscach na świecie.

Specjalne samoloty i dedykowane zespoły pracowników w 150 krajach
Butelki wina transportowane są na pokładach sześciu wyczarterowanych samolotów i samolotów rejsowych, co jest możliwe dzięki współpracy partnerskiej z liniami lotniczymi. Działania operacyjne mobilizują dedykowane zespoły pracowników DHL nie tylko we Francji, ale również w ok. 150 krajach na całym świecie. Niezbędne formalności, dotyczące dokumentacji, cła i warunków bezpieczeństwa realizowane są przez pracowników DHL Global Forwarding. Wszystkie dokumenty towarzyszące przesyłkom są skanowane i wysyłane lub faksowane do miejsc odbioru tak, aby usprawnić odprawę celną. Każda paleta z winem jest oznaczona nazwą kraju i miasta, do którego poleci, co pozwala na śledzenie przemieszczania się każdej butelki podczas całego procesu logistycznego. Po przybyciu przesyłek do określonych lokalizacji zespoły DHL są gotowe do redystrybucji rocznika 2006 do wskazanych punktów odbioru.

Szampan: bąbelki i szampańska zabawa dzięki DHL!
DHL jest kluczowym partnerem producentów sektora winiarskiego. Dla przykładu, już od listopada 75% działań DHL Express w regionie Reims koncentruje się na transporcie szampana. W październiku DHL odbiera zbiory od wszystkich producentów począwszy od najmniejszych, a skończywszy na największych winnicach. Zespół pracowników DHL Express jest obecny zarówno w produkcji, jak i dystrybucji szampana. Około 110 cystern transportuje moszcz do kadzi, skąd po przetworzeniu w gotowy już produkt kurierzy DHL rozwożą butelki szampana na terenie całej Francji, a także eksportują je zarówno do klientów indywidualnych, jak i restauracji oraz hoteli.źródło: DHL Polska

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL