Nowy Actros Euro VI rusza do pracy

Nowy Actros Euro VI rusza do pracy

Actros_600

Pierwszy Actros Euro VI został przekazany firmie transportowej Transalliance jako część większego zamówienia na ponad 500 samochodów ciężarowych Mercedes-Benz. Ulrich Bastert, dyrektor sprzedaży Mercedes-Benz Trucks, przekazał auta  Alexandre Michel, właścicielowi i prezesowi Grupy Transalliance.

Nowy Mercedes-Benz Actros jest pierwszą ciężarówką stworzoną specjalnie pod kątem spełnienia standardu Euro VI, który od  2014 r. stanie się obligatoryjny. Emisja spalin została w nim zredukowana do ledwie wykrywalnego poziomu. Nowy model stawia także kamienie milowe w zmniejszaniu spalania: w porównaniu do Actrosa trzeciej generacji, przy tej samej normie czystości spalin Euro 5 redukuje zużycie paliwa o kolejne 6-7 proc.

- Dla nas ekonomiczność, dynamika jazdy oraz wysoki poziom komfortu kierowcy są najważniejszymi cechami samochodów ciężarowych. Jesteśmy dumni wprowadzając pierwszego Actrosa w standardzie Euro VI do naszej floty. Nasze dążenie do wspierania i aktywnego promowania nowoczesnych technologii prezentujemy w ramach dni technologii organizowanych przez Transalliance. Wydarzenie to daje możliwość klientom i pracownikom zapoznania się nowoczesnymi rozwiązaniami, które wprowadzamy w życie-  powiedział Alexandre Michel z Transalliance.

Transalliance jest jedną  największych firm logistycznych w Europie. Flota spółki składa się z 3200 pojazdów, z czego 700 stanowią samochody ciężarowe Mercedes-Benz.  Przekazanie pierwszego nowego Actrosa dodatkowo zacieśnia współpracę między obiema firmami i świadczy o dużej trosce o środowisko naturalne ze strony obu partnerów. Francuska spółka przyjmie całe zamówienie w najbliższych miesiącach.

- Naszą firmę i Transalliance łączy wieloletnie, efektywne partnerstwo. Bardzo nas cieszy, że nasz klient, Transalliance, wprowadza do swojej floty pierwszą ciężarówkę w standardzie Euro VI, podkreślając dalekowzroczną strategię firmy-  powiedział Ulrich Bastert podczas uroczystości przekazania.

Źródło: Mercedes-Benz Polska

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL