Goodyear razem z Renault w rajdzie Dakar 2007

Goodyear razem z Renault w rajdzie Dakar 2007
Image Goodyear wspólnie z Renault Trucks, biorąc udział w rajdzie Lizbona-Dakar 2007, przeprowadzi najbardziej wymagający z testów wytrzymałości opon. Goodyear dostarczy opony wyprodukowane w najnowszej technologii Duraseal, która czyni je odpornymi na przebicia.
Opony te mają zapewnić dobre prowadzenie oraz niezawodność dwóm pojazdom Renault Kerax przeznaczonym do obsługi technicznej i napraw ciężarówek marki Renault startujących w rajdzie. Trasa rajdu prowadzi z Lizbony do Dakaru i przecina Saharę. Samochody przejadą w 16 dni prawie 9 tysięcy kilometrów.

W celu zapewnienia maksymalnej niezawodności na tej wymagającej trasie, Goodyear przygotuje dla pojazdów Renault Kerax z napędem na 6 kół opony Offroad ORD 14.00R20 wyprodukowane w unikalnej technologii Duraseal. Dzięki wbudowanemu szczeliwu opona stworzona w tej technologii zatrzymuje uciekające powietrze, gdy zostanie przebita przez obiekt o średnicy do 6 milimetrów, nawet jeśli zostanie on usunięty z opony. Pozwala to wyeliminować kosztowne postoje pojazdów oraz obniżyć ryzyko wymiany ogumienia uszkodzonego przez jazdę na niedopompowanych oponach.

Firma Renault wyposażyła już jedną ze swoich ciężarówek Kerax w opony Goodyeara na trasę rajdu Lizbona-Dakar 2006 i osiągnęła doskonałe rezultaty. Dwie należące do Renault Trucks ciężarówki Kerax, z których jedna wyposażona była w opony Goodyear Offroad ORD, jechały równolegle z zawodnikami ścigającymi się w rajdzie. Te warsztaty na kołach towarzyszyły rajdowi na całej trasie zatrzymując się na postojach po każdym etapie. Ich sześcioosobowe załogi pomagały nie tylko samochodom marki Renault, ale wszystkim maszynom, które miały kłopoty na trasie. W rajdzie, w kategorii T4 dla ciężarówek przekraczających 3,5 tony uczestniczyło dwanaście samochodów Kerax.

"Udział w takim przedsięwzięciu to wielkie wyzwanie" – powiedział Huber Moquet, Dyrektor Goodyear Europe ds. Sprzedaży Orginalnego Wypozażenia dla Samochodów Ciężarowych. "Fakt, że tak poważny producent jak Renault Trucks wybrał nasze opony na tak prestiżowy test, jest dla nas dużym wyróżnieniem. Jesteśmy przekonani, iż opony wyprodukowane w technologii Duraseal spełnią pokładane w nich nadzieje. Cieszymy się też, że będziemy mogli zaprezentować nasz najnowszy produkt na szczególnie wymagającej dla opon trasie" – dodał Huber Moquet. 

 

 

źródło: Goodyear Polska 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL