Konkurs mechaników Renault Trucks Polska

Konkurs mechaników Renault Trucks Polska
Image Sieć serwisowa Renault Trucks cieszy się opinią najlepszej w śród wszystkich marek samochodów ciężarowych. Ta opinia to wynik kilkuletniej pracy oraz wielu inwestycji w budowę nowych punktów, wyposażenie i ludzi. Aby potwierdzić jakość pracy serwisów nieprzerwanie badany jest poziom satysfakcji klientów. Aby wskazać, który z punktów serwisowych ma największy udział w tym sukcesie zorganizowano ogólnopolski konkurs mechaników.
Do konkursu stanęły załogi ze wszystkich 24 polskich serwisów.

Pierwszy etap, służący wyłonieniu finalistów zorganizowano na zasadzie testu. Należało odpowiedzieć na 50 pytań dotyczących zarówno spraw technicznych jak i procedur obowiązujących w punktach serwisowych Renault Trucks. Do finału zakwalifikowały się cztery załogi: Eurocomplex (Kraków), Retos (Skoczów), Image Signella (Mińsk Mazowiecki) oraz Tandem (Mikołów). Finał konkursu odbył się w Mikołowie w serwisie Tandemu. Na finalistów czekały 4 zadania – zadania i praktyczne i teoretyczne za to ściśle związane z codzienną praktyką warsztatową.

Pierwsze z zadań to zadnie teoretyczne, trzeba było m.in. zidentyfikować rodzaj usterki na podstawie kodu wyświetlanego na tablicy rozdzielczej, zidentyfikować uszkodzony element czy też uzupełnić niekompletny schemat instalacji elektrycznej.

Pozostałe ćwiczenia to zadania praktyczne.
W drugim zadaniu należało usnąć zasymulowaną usterkę zawieszenia pneumatycznego, w zadaniu numer 3 problemem było sterowanie skrzynią biegów a w zadaniu czwartym trzeba było prawidłowo dobrać i wymienić pompę wysokiego cienienia w układzie zasilania paliwem silnika.

Każde z ww. zadań wymagało nie tylko sprawności manualnej, z czym zazwyczaj kojarzona jest praca mechanika, ale przede wszystkim wysokich umiejętności diagnostycznych oraz zdolności posługiwania się dokumentacją warsztatową i specjalistycznymi urządzeniami. Każdy zespołów miał do swojej dyspozycji kompletnie wyposażone stanowisko robocze.

O wysokim poziomie finałowych załóg może świadczyć fakt ze aż do ogłoszenia wyników ostatniej konkurencji nie było wiadomo, który zespół wygra. Ostatecznie pierwsze miejsce zajął zespół z krakowskiego Eurocomplex, wyprzedzając Tandem, niewiele ustępując w punktacji trzecie miejsce zajął Retos.



źródło: Renault Trucks Polska

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL