Volvo Trucks poszerza gamę mocy silnika D13A

Volvo Trucks poszerza gamę mocy silnika D13A
Image Nowy wariant mocy silnika wprowadzony został dla pojazdów Volvo FM, głównie tych, wykorzystywanych w transporcie regionalnym lub do lekkich zadań w transporcie budowlanym, gdzie istotna jest duża moc, dostępna już przy niskich prędkościach obrotowych silnika. Ta właściwość, na równi z dużą pojemnością skokową, będącą wynikiem wydłużonego skoku tłoka, czynią nowy wariant silnika właściwym do realizacji wspomnianych zadań.
Silnik D13A o mocy 360 KM osiąga moment obrotowy 1800 Nm, zapewniający dużą siłę napędową już w momencie ruszania z miejsca.

Istnieje zapotrzebowanie na taki wariant silnika D13A powiedział Mats Franzén, Menedżer ds Strategii Rozwoju Silnika w ramach Volvo Trucks. Wierzymy, ze silnik ten zostanie dobrze przyjęty na rynku, zwłaszcza przez tych klientów, którzy dużo korzystają z przystawki odbioru mocy.

Technologia silnika jest taka sama, jak w pozostałych wariantach silnika D13A. Jest to rzędowy, sześciocylindrowy silnik wysokoprężny z turbosprężarką i chłodnicą powietrza doładowującego.

Silnik D13A o mocy 360 KM, dzięki uzdatnianiu gazów spalinowych w procesie selektywnej redukcji katalitycznej, wykorzystującym AdBlue, spełnia wymagania normy Euro 4.

Pierwsze pojazdy Volvo z silnikiem D13A o mocy 360 KM trafią do klientów wiosną 2006 roku.źródło: Volvo Trucks Polska

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL