Ujęto sprawców napadu na cysternę

Ujęto sprawców napadu na cysternę
Policjanci z Tomaszowa Mazowieckiego zatrzymali czterech sprawców napadu na cysternę przewożącą olej opałowy. Bandyci pobili i wywieźli kierowcę do lasu, olej sprzedali paserowi, a samochód spalili.

Grozi im do 12 lat więzienia.Jak poinformowała w środę PAP rzeczniczka łódzkiej policji nadkom. Magdalena Zielińska, do napadu doszło w październiku w miejscowości Nowy Józefów. Nieznani właścicielom firmy handlującej olejem opałowym mężczyźni umówili się z nimi na zakup dużej ilości oleju.

Z ładunkiem ponad 13 tysięcy litrów został wysłany 26-letni syn przedsiębiorcy. Po dojechaniu na umówione miejsce został zaatakowany przez czterech mężczyzn. "Napastnicy przemocą wyciągnęli go z kabiny, pobili, skopali i skrępowali taśmą samoprzylepną. Później wywieźli ofiarę samochodem do lasu gdzie zrabowali mu dokumenty, telefon komórkowy, złotą biżuterię i zostawili go na pastwę losu" - relacjonowała Zielińska. Bandyci skradli scanię z ładunkiem i przewieźli do pasera, który zajął się sprzedażą skradzionego oleju. W tym czasie pozostali sprawcy usiłowali wymusić okup od właścicieli firmy za zwrot ciężarówki. Przestraszyli się jednak, że poszkodowany powiadomił o zdarzeniu policję i spalili samochód w lesie - szczątki ciężarówki znalazł przypadkowy przechodzień.

Policjanci ustalili i zatrzymali sprawców - jako pierwszy jeszcze w październiku wpadł organizator napadu - 30-letni mieszkaniec Tarczyna; w ostatnich dniach ujęto kolejnych - trzech mieszkańców Tomaszowa Mazowieckiego w wieku 25-35 lat oraz 27- letniego pasera - mieszkańca gminy Pniewy.

Podczas przeszukania miejsca zamieszkania pasera policjanci zabezpieczyli około 1200 litrów oleju i 6 telefonów komórkowych, które mogą pochodzić z kradzieży. Podejrzanym za rozbój grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności, a paserowi do lat 5 więzienia.

 

 

 

źródło: PAP, onet.pl 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL