Przechwycenie kradzionych ciężarówek

Przechwycenie kradzionych ciężarówek
Od wczoraj funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej z przejścia granicznego w Hrebennem udaremnili wywóz za wschodnią granicę aż pięciu samochodów ciężarowych. Ich łączna wartość sięga 378.000 złotych.

Zatrzymano także pięciu obywateli Ukrainy, którzy byli sprawcami procederu.

We wtorek wczesnym rankiem do odprawy granicznej zgłosił się obywatel Ukrainy kierujący samochodem ciężarowym DAF z naczepą. Dokumenty zarówno ciężarówki, jak i naczepy były przerobione.

Chwilę później pojawił się drugi pojazd tej marki. Tylko, że tu ciężarówka miała dokumenty prawidłowe, sfałszowano zaś dokumentację naczepy. Ale już kolejni zatrzymani okazali do kontroli granicznej całkowicie sfałszowane dokumenty na kierowane przez nich ciężarówki DAF bez naczep.

Natomiast zabezpieczony w poniedziałek bus miał mechanicznie zmienione numery nadwozia i silnika, tak by zgadzały się z tymi z dokumentów. Dokumenty jednak najwyraźniej należały do innego auta. 

W bieżącym roku funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej zabezpieczyli 352 auta pochodzące z kradzieży, których wartość sięga blisko 12 milionów złotych.

 

 

źródło: Komenda Główna Straży Granicznej 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL