Opony Goodyear w pojazdach użytkowych Volvo i Renault

Opony Goodyear w pojazdach użytkowych Volvo i Renault
Image Grupa Volvo podpisała z Goodyear Dunlop Tires Europe umowę na dostarczanie opon przeznaczonych na oryginalne wyposażenie ciężarówek i autobusów Grupy.
Dotyczy to także pojazdów produkowanych przez Renault Trucks. Dzięki kontraktowi wzrośnie znacząco udział Goodyeara w europejskim rynku opon przeznaczonych na oryginalne wyposażenie do pojazdów użytkowych. Obecnie udział ten wynosi ponad 30 procent.

W myśl trzyletniego kontraktu Goodyear będzie dostarczał opony do ciężarówek i autobusów Volvo oraz ciężarówek Renault. Opony te będą produkowane w europejskich fabrykach koncernu Goodyear .

„Współpraca na poziomie oryginalnego wyposażenia z Grupą Volvo to niewątpliwie sukces Grupy Gooydear. Nasz rosnący udział w europejskim rynku opon przeznaczonych na oryginalne wyposażenie dla pojazdów użytkowych wskazuje na zaufanie, jakim produkty i serwis Goodyeara cieszą się zarówno wśród samych producentów, jak i wśród innych grup zawodowych związanych z transportem drogowym" – powiedział Janusz Krupa, menedżer opon ciężarowych Goodyear Dunlop Tires Polska.

Podpisanie kontraktu z Grupą Volvo to w dużej mierze zasługa wyprodukowanej przez Goodyeara opony Marathon LHS na oś sterującą o rozmiarze 355/50 R22,5. Opony te spełniają bardzo wysokie i precyzyjnie określone wymagania Grupy Volvo: pozwalają na zwiększenie ładunku, zapewniają mniejsze zużycie paliwa, większy przebieg, doskonałe prowadzenie, stabilność i komfort jazdy. Inną ważną cechą nowych opon Goodyear jest fakt, że nie niszczą dróg w takim stopniu, jak przeciętne opony do pojazdów użytkowych.
źródło: Goodyear

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL