15 tys. ciężarówek rocznie z Niepołomic

15 tys. ciężarówek rocznie z Niepołomic
Image Spotkanie najważniejszych menedżerów firmy MAN z całego świata trwa od czwartku trwa w Krakowie i Niepołomicach. Przyjechało 220 kluczowych pracowników z 25 krajów. Ustalają strategię działania firmy na przyszły rok.
- W związku z inwestycją pod Krakowem, Polska jest teraz dla nas ważniejszym krajem od Austrii czy Turcji, w których też mamy swoje fabryki - mówił Anton Weinmann, prezes MAN.

Niemiecki koncern w ubiegłym roku zdecydował o budowie w Niepołomicach fabryki produkującej rocznie 15 tys. ciężarówek i zatrudniającej 650 osób. To duży sukces burmistrza Niepołomic Stanisława Kracika. - Wygraliśmy z kilkoma lokalizacjami, jakie proponowali nasi południowi sąsiedzi. Budowa fabryki już trwa, widać szkielet konstrukcji głównej hali - powiedział Kracik.

Mimo nieznacznych opóźnień zakład rozpocznie produkcję w połowie 2007 roku. Będzie produkować pojazdy ciężarowe TGA Worldwide, głównie na rynki Europy Wschodniej i Rosji. Rozpoczęła się też rekrutacja pracowników do nowego zakładu. Dwie trzecie zespołu przejdzie szkolenia w Niemczech, pozostali już w Polsce.

Obok fabryki MAN powstaną zakłady firm kooperujących. Przedstawiciele koncernu nie chcieli jednak jeszcze zdradzać szczegółów. Rozmowy nie są zakończone. Można jednak szacować, że łącznie wokół inwestycji zatrudnienie znajdzie około trzech tysięcy osób. Koszt uruchomienia samej fabryki to około 90 mln euro.źródło: WNB.pl, Marcin Pronobis

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL