Ciężarówki Volvo jadą do Rosji

Ciężarówki Volvo jadą do Rosji
Image Coca-Cola w Rosji złożyła w rosyjskim oddziale Volvo Trucks zamówienie na blisko 300 nowych pojazdów dystrybucyjnych Volvo FL i Volvo FE. Zamówienie to jest kolejnym krokiem w długoletniej współpracy pomiędzy obiema firmami.
Po zrealizowaniu dostaw nowych pojazdów, Coca-Cola będzie posiadała ponad 1000 samochodów ciężarowych Volvo w swojej rosyjskiej flocie pojazdów dystrybucyjnych.

Coca-Cola posiada bardzo dużą flotę pojazdów w Rosji, składającą się głównie z samochodów dystrybucyjnych w segmencie pojazdów o dmc 10-12 ton. To właśnie pojazdy głównie z tego segmentu, firma postanowiła odnowić. Nowe pojazdy Volvo FL i Volvo FE, wprowadzone na rynek w czerwcu br. są bardziej ekologiczne, cichsze i jeszcze bezpieczniejsze od swoich poprzedników, co jest niezwykle istotne w przypadku ich nabywców, którzy dystrybuują towary w terenach miejskich. Obydwa modele spełniają standardy emisji spalin zgodnie z normami Euro3 i Euro4.

Dostawy nowych pojazdów Volvo FL i Volvo FE rozpoczną się w pierwszym kwartale 2007 roku.

Rosja jest strategicznie ważnym rynkiem dla Volvo Trucks. W marcu 2003 roku miała tam miejsce inauguracja nowego zakładu montażowego, zlokalizowanego niedaleko Moskwy (Zelenograd). Obecnie zakład pracuje przy wykorzystaniu pełnych mocy przerobowych (500 samochodów ciężarowych rocznie). Ostatnimi laty Rosja staje się coraz ważniejszym rynkiem dla Volvo Trucks. W okresie od stycznia do września br., firma sprzedała tam 1400 pojazdów ciężarowych, co oznacza wzrost o 80% w stosunku do tego samego okresu w roku ubiegłym.źródło: Volvo Trucks Polska

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL