Pierwsze Trollino w Niemczech

Pierwsze Trollino w Niemczech

trollino

Firma Solaris Bus & Coach, dostarczy dwanaście trolejbusów Trollino do przedsiębiorstwa komunikacji miejskiej Barnimer Busgesellschaft mbH (BBG) w Eberswalde w Niemczech. Będą to pierwsze trolejbusy polskiego producenta w tym kraju.

Eberswalde położone 50 km na północ od Berlina jest jednym z trzech niemieckich miast, które posiada linie trolejbusowe. Firma Solaris odnowi flotę BBG poprzez dostawę dwunastu sztuk Solarisów Trollino 18.

Przegubowe trolejbusy marki Solaris dla Eberswalde będą w pełni niskopodłogowe i klimatyzowane. Pasażerowie skorzystają z 48 komfortowych miejsc siedzących. Elektryczny system napędowy pojazdów dodatkowo zostanie wyposażony w superkondensatory. Dzięki temu rozwiązaniu zużywać będą mniej energii elektrycznej. Ponadto we wszystkich pojazdach zamontowane zostaną generatory Diesla o mocy 100 kW, dzięki którym trolejbus pojedzie także w częściach miasta pozbawionych trakcji elektrycznej.

- Firma BBG z Eberswalde, już od wielu lat konsekwentnie stawia na ekologiczne i innowacyjne rozwiązania w transporcie miejskim. Jesteśmy dumni z faktu, że produkty marki Solaris wpisują się w tę strategię - powiedział Krzysztof Olszewski, właściciel firmy Solaris Bus & Coach.

Zgodnie z podpisaną w ostatnich dniach umową pierwsze Solarisy Trollino wyjadą na ulice Eberswalde w listopadzie tego roku. Ostatnia partia trolejbusów z Polski zostanie dostarczona do końca 2012 roku.

Solaris jest jednym z czołowych producentów trolejbusów w Europie. Od momentu premiery "Solarisów z pantografem" w 2001 roku do klientów trafiło już blisko 400 trolejbusów Trollino, które jeżdżą w kilkunastu państwach Europy od Estonii po Portugalię.

Firma BBG, która obsługuje komunikację miejską w Eberswalde, w tym roku obchodzi 70-lecie swojego istnienia. Linie trolejbusowe w tym mieście są najstarszymi w Niemczech.


Źródło: Solaris Bus & Coach

 


Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL