Nijman/Zeetank wybrała Scanie

Nijman/Zeetank wybrała Scanie

zeetank2

W połowie grudnia 2009 w siedzibie krakowskiego dilera Scania miało miejsce przekazanie 27. ciągników firmie Nijman/Zeetank. Druga partia 8. sztuk zostanie dostarczona w styczniu.


Pojazdy P400LA4x2 będą wykorzystane do przewozu paliw, a priorytet który przyświecał przy ich budowie to jak najniższa masa własna. Zastosowanie ramy F700, lekkiego siodła, zawieszenia tylnej osi na 4. miechach powietrznych, aluminiowych zbiorników powietrza i aluminiowych obręczy kół pozwoliło na obniżenie masy do 6387 kg.

Układ napędowy stanowi silnik o mocy 400 KM spełniający normę Euro 5 z EGR i XPI bez konieczności stosowania AdBlue oraz 12. biegowa skrzynia z Opticruise.

W celu poprawy bezpieczeństwa czynnego i biernego ciągniki wyposażono w układ ESP (stabilizacji toru jazdy), poduszkę powietrzną kierowcy i pasy bezpieczeństwa z napinaczami.

zeetank

- Wszystkie pojazdy objęte są umowami obsługowo-naprawczymi i zostały sfinansowane przez leasing fabryczny Scania Finance Polska. Wpisuje się to w pełni w filozofię naszego działania, dostarczania klientom kompletnego rozwiązania transportowego - powiedział Alexander Vlaskamp, dyrektor generalny Scania Polska.

Firma Nijman/Zeetank powstała ponad 50 lat temu w Holandii. W roku 1995 otworzyła polski oddział w Sandomierzu. Świadczy usługi logistyczne w zakresie dystrybucji szkła, produktów naftowych, paliwa, gazu i towarów drobnicowych.

 

Źródło: Scania Polska

 

 


Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL