Michelin do wozideł sztywnoramowych

Michelin do wozideł sztywnoramowych

michelin x-traction rd_2


Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom firm budowlanych, Michelin wprowadzi w 2010 roku nowy rozmiar opony MICHELIN X-Traction RD - 24.00 R 35 - przeznaczonej do wozideł sztywnoramowych. Została zwiększona głębokość rzeźby bieżnika MICHELIN X-Traction RD, co może zmniejszyć koszt ogumienia (liczony na godzinę pracy pojazdu) nawet o 20 procent.


Opony MICHELIN X-Traction RD zostały opracowane do wozideł sztywnoramowych i są przystosowane do pracy w najtrudniejszych warunkach panujących na budowach i w kamieniołomach. Rzeźba bieżnika opony została zoptymalizowana, dzięki czemu trwałość opony wzrosła o 20 proc.

Do bieżnika opony została dodana dodatkowa warstwa gumy, przez co osiągnął on grubość 81 mm. Dzięki temu, odporność opony na uszkodzenia wzrosła o 20 proc.

Klocki bieżnika zostały solidniej związane z warstwą gumy pod bieżnikiem. Aby uniknąć uszkodzenia opony przez ostre krawędzie kamieni blokujących się pomiędzy klockami bieżnika, opona MICHELIN X-Traction RD została wyposażona w system rowków, który wspomaga ewakuowanie ciał obcych. Opona sprawdza się w szczególności na błotnistych i rozmokniętych podłożach.

Konstruktorzy opony stosując nowe rozwiązania osiągnęli: większą o 15 proc. przyczepność - dzięki czemu praca przebiega szybciej, szczególnie na błotnistej i rozmokłej powierzchni budów i kamieniołomów, zwiększoną precyzję prowadzenia pojazdu, bezpieczeństwo i większą manewrowość pojazdu, stopniowe wchodzenie opony w kontakt z podłożem - redukuje drgania i zdecydowanie poprawia to komfort i ogólne warunki pracy operatora.

Opona MICHELIN X-Traction RD została zaprojektowana w sposób, który ułatwia jej bieżnikowanie. Dzieje się tak dzięki masywnej konstrukcji bieżnika, który chroni karkas opony.

W 2010 roku, Michelin wprowadzi również na rynek nowy rozmiar opony do wozideł przegubowych Michelin X-Super Terrain AD - 29.5 R 25 i opony do dźwigów MICHELIN X-Crane AT 525/80 R25.


Źródło: Michelin Polska


 


Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL