Andreas Esser - menadżerem

Andreas Esser -  menadżerem

Andreas_Esser_-_600

Od 1 stycznia 2012 r. Andreas Esser (52) przejmie kontrolę nad jednostką biznesową Opony do Pojazdów Użytkowych, która została włączona do dywizji Opon w Continental w Hanowerze od 1 sierpnia. Na tym stanowisku, będzie on podlegał bezpośrednio Nikolaiowi Setzerowi, który kieruje dywizją Opon jako członek zarządu Continental. Andreas Esser jest obecnie odpowiedzialny za działalność naszej firmy, będącej międzynarodowym dostawcą dla przemysłu samochodowego i czwartym co do wielkości producentem opon na świecie, związaną z wymianą opon do samochodów osobowych i vanów w regionie Azji i Pacyfiku.

Andreas Esser, posiadający doktorat w dziedzinie chemii, rozpoczął swoją karierę w Continental w 1989 r. w dziale badań i rozwoju. Po pracy na kilku stanowiskach kierowniczych w działach zajmujących się rozwojem opon, zarządzaniem jakością i OEM w Europie, zdobył doświadczenie w siedzibie głównej Continental w Ameryce Północnej, w Charlotte w stanie Północna Karolina. Następnie przez sześć lat zarządzał globalną działalnością Continental w zakresie opon OEM do samochodów. W 2007 r. przeniósł się do azjatyckiej siedziby firmy w Szanghaju. Był tam przez trzy lata odpowiedzialny nie tylko za działalność związaną z oponami do samochodów osobowych, lecz również z oponami do samochodów ciężarowych w całym regionie Azji i Pacyfiku.

Po połączeniu dywizji opon do samochodów osobowych i dywizji opon do pojazdów użytkowych w jedną dywizję Opon, Nikolai Setzer będzie zarządzał jednostką biznesową Opony do Pojazdów Użytkowych do momentu, gdy Andreas Esser przejmie to stanowisko 1 stycznia przyszłego roku. Będzie on odpowiedzialny za ponad 8000 pracowników oraz dziesięć zakładów produkcyjnych i zajmujących się rozwojem w Europie, Ameryce Północnej, Ameryce Południowej i Azji.  W 2010 r. dywizja Opon do Pojazdów Użytkowych odnotowała obroty w wysokości ponad 1,4 mld  euro. Ta jednostka biznesowa jest więc jednym z największych na świecie producentów opon do samochodów ciężarowych, opon do autobusów i opon przemysłowych.

- Andreas Esser jest częścią zespołu zarządzającego dywizji Opon w Hanowerze od ponad dziesięciu lat. Doskonale zna zarówno naszą branżę, jak i portfolio produktów. Po pięciu latach spędzonych na stanowisku menadżerskim w Sznaghaju, do swojej nowej roli wniesie również doświadczenie uzyskane w jednym z najważniejszych rozwijających się regionów. Będzie to dla nas niezmiernie cenne w drodze do osiągnięcia wyznaczonych celów. Ponadto Chiny, czyli jego obecne miejsce pracy, to największy na świecie rynek opon do pojazdów komercyjnych -  powiedział Nikolai Setzer, komentując tę nominację.

Źródło: Continental Opony Polska

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL