Scania dostarczy silniki dla Terex

Scania dostarczy silniki dla Terex

scania-terex

Scania i producent sprzętu budowlanego i przemysłowego firma Terex, mająca główną siedzibę w Ameryce Północnej, podpisały długookresową umowę, zgodnie z którą począwszy od 2011 r. Scania rozpocznie dostawy silników przeznaczonych do napędu niektórych pojazdów i ciężkiego sprzętu marki Terex.

- Oprócz pełnej zgodności z nowymi normami emisji spalin, silniki Scania charakteryzują się małym zużyciem paliwa i niskimi kosztami obsługi technicznej, zapewniając tym samym niskie koszty eksploatacji. Scania zapewnia usługi serwisowe na najwyższym poziomie, jej globalna sieć serwisowa silników przemysłowych będzie gotowa sprostać wysokim wymaganiom klientów firmy Terex - mówi Robert Sobocki, wiceprezes Scania Engines.

- Wybieramy takie technologie silnikowe, które są optymalne w określonych zastosowaniach. Nasze podejście opiera się na reagowaniu na wymagania naszych klientów i dilerów pod względem ceny zakupu, kosztów eksploatacji, niezawodności, łatwości obsługi technicznej i dostępu do pomocy technicznej. Nie będąc producentem silników, Terex ma możliwość wyboru najlepszych rozwiązań technicznych dla poszczególnych produktów i zastosowań, co pozwala uniknąć niepotrzebnych kompromisów. Scania spełnia nasze wymagania w kluczowych obszarach zastosowań naszych produktów, ponieważ dysponuje odpowiednią technologią i zasobami. Cieszy się również doskonałą reputacją na całym świecie - mówi Jacob Thomas, wiceprezes w Product Development, Marketing, and Terex Business System.

W 2010 r. Terex skoncentruje się na przygotowaniach do przejścia na nowe normy emisji spalin. Nowe normy - Stage IIIB w Europie i Tier 4i w Ameryce Północnej - wchodzą w życie w 2010 r. i produkty Terex będą stopniowo do nich dostosowywane.

Terex Corporation jest globalnym producentem działającym w wielu branżach. W 2008 r. firma zrealizowała sprzedaż netto o wartości 9,9 miliarda dolarów. W skład firmy wchodzą cztery grupy produktowe: Terex Aerial Work Platforms, Terex Construction, Terex Cranes oraz Terex Materials Processing & Mining. Grupa Terex produkuje bogatą gamę sprzętu przeznaczonego dla różnych branż, takich jak m.in. budownictwo, utrzymanie infrastruktury, pozyskiwanie kruszyw, górnictwo odkrywkowe, spedycja, transport, sektor rafineryjny i komunalny. Za pośrednictwem Terex Financial Services Terex oferuje kompletny pakiet produktów i usług finansowych ułatwiających zakup sprzętu.


Źródło: Scania PolskaWyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL