Kingkan - samochód ciężarowy do zadań przemysłowych

Kingkan - samochód ciężarowy do zadań przemysłowych

NEW_KINGKAN_-_600

Bezpieczeństwo, komfort, moc, nośność, a także solidność, trwałość i styl, to tylko niektóre z cech Kingkana, nowego wytrzymałego samochodu ciężarowego do zadań przemysłowych, będącego owocem pracy spółki joint venture Iveco Hongyan Commercial Vehicle Co. (SIH), utworzonej przez Iveco, SAIC (Shanghai Automotive Industry Corporation) oraz Chongqing Machinery.

Kingkan został oficjalnie przedstawiony w Teatrze OCT w dniu 26.10.2011 r. w Chengdu, Prowincji Syczuan. Główne cechy nowego pojazdu są zawarte w jego nazwie, na język angielski Kingkan można przetłumaczyć jako król co oznacza lider, Kan natomiast to nazwa bardzo silnego zwierzęcia w jednej z chinskich legend, które symbolizuje ogromna siłę. Dlatego tez Kingkan jest wiodącym produktem, cechującym się wytrzymałością i mocą, i tworzącym nową legendę dla firmy.

 Jest   on wynikiem ewolucji klasycznych produktów SIH i innowacyjnych technologii, po szeregu rygorystycznych testów stał sie solidnym, dynamicznym i nowoczesnym pojazdem, oferującym korzystny stosunek osiągów do ceny. W nawiązaniu do typoszeregu pojazdów Iveco, nowa kabina Kingkana charakteryzuje sie przodem w kształcie litery V. Wprowadzanie Kingkana na rynek jest potwierdzeniem, ze produkty spółki joint venture Iveco Hongyan Commercial Vehicle Co. (SIH) są wynikiem połączenia technologicznej doskonałości Iveco osiągniętej w Europie i jakości na rynku chińskim. Na ceremonii wprowadzenia nowego produktu na rynek, która odbyła sie w miejscowości Chengdu, byli obecni  Xiong Weiming - Dyrektor Generalny SIH; Xiao Guopu - Wiceprezes SAIC oraz  Franco Ciranni - PierwszyWiceprezes ds. Działalności Międzynarodowej Iveco.

- SIH, spółka joint venture Iveco działająca na rynku chińskim oraz nowy Kingkan - to wynik solidnej współpracy partnerskiej pomiędzy SAIC Motors a Iveco na przestrzeni ostatnich kilku lat. Kingkan będzie mógł konkurować na rynku krajowym, gdzie wielkość sprzedaży przewyższa dziewięćset tysięcy pojazdów rocznie. Nasz samochód ciężarowy posiada wiele cech i niezawodność, które kwalifikują go do eksploatacji w innych krajach na całym świecie. Iveco będzie nadal inwestować w SIH, kładąc duży nacisk na wzrost zarówno wielkości sprzedaży jak i udziału w rynku przy jednoczesnym rozwoju i wprowadzaniu na rynek nowych produktów i technologii  -  powiedział Franco Ciranni , Pierwszy Wiceprezes ds. Działalności Międzynarodowej Iveco.

Źródło: Iveco Poland

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL