Multimodalny projekt logistyczny GEFCO

Multimodalny projekt logistyczny GEFCO

gefco_train

GEFCO we współpracy z Captrain Deutschland i Transcontainer wprowadziło usługę transportu kolejowego komponentów do produkcji samochodowych między Vesoul we Francji i Kaługą w Rosji. Jest to jest jeden
z największych w Europie multimodalnych projektów logistycznych.


W ramach nowego połączenia transporty wyruszają z terminalu Cargo Naviland przy fabryce PSA Peugeot Citroën w Vesoul. Następnie przewożone są na polsko – białoruskie przejście graniczne Małaszewicze/Brześć, gdzie kontenery dostarczane przez Transcontainer są przeładowywane na rosyjskie wagony i transportowane do fabryki w Kałudze. Pierwszy pociąg, przewożący części samochodowe przeznaczone dla fabryki PSA Peugeot Citroën i Mitsubishi przybył do Kaugi  we środę 10 marca, po pięciu dniach podróży na trasie 3000 km.

W odpowiedzi na zapotrzebowanie na bardziej przyjazne dla środowiska rozwiązania w logistyce, transport multimodalny jest optymalnym rozwiązaniem i realną alternatywą dla transportu drogowego. Ogromny obszar Federacji Rosyjskiej sprawia, że wzrasta znaczenie kolejowych przewozów towarowych na wyjątkowo długich dystansach. GEFCO oraz firmy Captrain Deutschland i Transcontainer połączyły swoje doświadczenie, możliwości i fachową wiedzę w celu utworzenia codziennego połączenia kolejowego z Vesoul do Kaługi. Ten jeden z największych projektów multimodalnych w Europie powstał w wyniku realizacji trwającego blisko rok procesu badawczego.

Mając na uwadze wpływ transportu i rozwiązań logistycznych na środowisko naturalne, GEFCO złożyło wniosek o przyznanie dotacji w ramach europejskiego programu Marco Polo (2003-2006), wspomagającego firmy, które decydują się na wprowadzanie bardziej ekologicznych środków transportu takich jak kolej.

Połączenie na trasie Vesoul - Kaługa jest integralnym elementem polityki zrównoważonego rozwoju GEFCO. Transport kolejowy zastępuje codzienny fracht 36 ciężarówek, skraca czas przewozu z ośmiu od pięciu dni i przyczynia się do znacznej redukcji emisji CO2. Obliczono, że w sumie, dzięki temu rozwiązaniu, każda podróż tam i z powrotem zmniejsza o 576 liczbę ciężarówek na drogach pomiędzy Francją, a Rosją.


Źródło: GEFCO Polska

 

 


Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL