Mercedes-Benz na targach Bauma

Mercedes-Benz na targach Bauma

 

atego

Targi Bauma, odbywają  się  w Monachium w dniach 19 - 25 kwietnia 2010 r. Motto firmy Mercedes-Benz na ich tegoroczną edycję brzmi: Ciężarówki godne zaufania, które odnosi się  zarówno do niezawodnej, ekonomicznej i trwałej technologii, z której znany jest Mercedes-Benz, jak i do wszechstronnego wsparcia oferowanego przez firmę jej klientom.  Podczas ich trwania zostaną zaprezentowane nowe propozycje pojazdów w zakresie transportu, jak i modele dobrze znane odwiedzającym.

Bauma - to największe na świecie targi budowlane, które w bieżącym roku będą  miejscem premiery nowego modelu  pojazdu z serii Axor. Pokazany zostanie nowy wariant czteroosiowej betonomieszarki o pojedynczym ogumieniu na trzeciej osi, o zoptymalizowanym ciężarze, mniejszym o około 700 kg od porównywalnego czteroosiowego Actros-Chassis. Umożliwia on przewiezienie 8 m3 betonu bez przekraczania limitu 32 t. dopuszczalnej masy całkowitej.

Zaprezentowany zostanie również nowy pojazd do transportu ciężkiego, Actros SLT 4165 S o mocy 480 kW (653 KM), który jest w stanie sprostać obciążeniom trakcyjnym do 250 t.Wszystkie pojazdy budowlane Actros uzyskały dzięki najnowszym modyfikacjom bardziej solidną konstrukcję i znacznie bogatsze, podnoszące komfort wyposażenie.

Mercedes-Benz zaprezentuje także specjalistyczne rozwiązania dostosowane do potrzeb klienta w zakresie budowy dróg, prac ziemnych i transportu betonu, likwidacji placu budowy, kształtowania krajobrazu i transportu ciężkiego np. pojazdy typu  Zetros. Są to ciężarówki charakteryzujące się kompaktową sylwetką, dużą ładownością, doskonałymi możliwościami terenowymi. Typowe zastosowanie tego modelu  o napędzie na wszystkie koła i konfiguracji osi 4 x 4 i 6 x 6 to: leśnictwo i energetyka, straż pożarna, a także wsparcie akcji ratunkowych podczas klęsk żywiołowych, akcje na trudno dostępnym terenie i ekspedycje. Znajduje on również zastosowanie wśród firm budowlanych oraz górnictwa podziemnego i odkrywkowego, wymagających rozwiązań specjalnie dostosowanych do ich potrzeb.

Pojazdy  z serii Atego np. dwuosiowy samochód samowyładowczy z napędem na wszystkie koła, z nadwoziem Meiller, dźwigiem Palfinger i płytą mocującą pług śnieżny. Jest on wykorzystywany do różnorodnych zadań,  idealny do użytku miejskiego i komercyjnego, wyjątkowo oszczędny.
 
Ofertę uzupełniają dwa pojazdy klasy G Professional, określane jako model G 300 CDI. Są one wyposażone w wyjątkowo solidną trwałą ramę drabinową i sztywne osie, stały napęd na wszystkie koła, automatyczną skrzynię biegów z przełożeniem terenowym i montowanymi seryjnie trzema 100-proc. blokadami mechanizmu różnicowego. Pojazdy te są w stanie sprostać najtrudniejszym wymaganiom jazdy w terenie.


 Źródło:  Mercedes-Benz Polska

 

 

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL