5000 MAN-ów TGX i TGS rocznie

5000 MAN-ów TGX i TGS rocznie

man_tgx

W brazylijskim zakładzie w Resende MAN otworzył nową linię produkcyjną dla ciężarówek MAN TGX i TGS. Linia montażowa jest przeznaczona do obsługi 5000 ciężarówek rocznie. Obecnie trwają jeszcze testy. Ciągła produkcja rozpocznie się w ciągu najbliższych kilku miesięcy. Planuje się, że pierwszy pojazd do klienta zostanie wydany w 2011 r. Pierwszym krokiem jest uruchomienie wydziału SKD, czyli linii, gdzie kompletuje się zestawy do montażu samochodów ciężarowych. W początkowej fazie komponenty do produkcji będą importowane z Niemiec.


Planowanym dostawcą maja być również rodzime firmy z Ameryki Łacińskiej. Oznacza to, że MAN trzech partnerów - ArvinMeritor (osie), Maxion (montaż podwozia) i Suspensys (system zawieszeń) - będą miały własne zakłady produkcyjne bezpośrednio obok zakładu MAN. Planuje sie zbudowanie swoistego parku technologicznego w pob,izy zakładu w Resende.

Inwestycja w linię produkcyjną i park dostawców ma pochłonąć w sumie 235 mln dolarów i stworzyć 800 nowych miejsc pracy. Dr Georg Pachta-Reyhofen - prezes zarządu MAN SE - uważa, że inwestycje te mają być kolejnym ważnym krokiem na drodze do umiędzynarodowienia firmy.

Aby sprostać wysokiemu zapotrzebowaniu na pojazdy w Brazylii, w marcu tego roku, została wprowadzona na linii produkcyjnej w Resende trzecia zmiana. Moce produkcyjne wzrosły do 72 000 ciężarówek i podwozi autobusowych rocznie. Celem MAN SE jest zwiększenie dostaw pojazdów ciężarowych w Ameryce Łacińskiej o co najmniej 60%.


(MB)

 


Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL