Volvo FMX

Volvo FMX

FMX-volvo-4four

Volvo FMX jest samochodem ciężarowym, bardziej wytrzymałym, zaprojektowanym specjalnie z myślą o transporcie budowlanym. Ten, przeznaczony specjalnie dla potrzeb ciężkiego transportu budowlanego samochód ciężarowy, pojawi się w Europie od września. W kolejnych miesiącach trafi na rynki całego świata. Wprowadzenie na rynek nowego Volvo FMX otwiera przed firmą i jej klientami zupełnie nowe perspektywy.

Volvo FMX - to mocny pojazd budowlany. Najbardziej charakterystycznymi jego elementami są: nowy, agresywny wygląd zewnętrzny, nowa górna krata wlotu powietrza, zdecydowane kształty przedniej dolnej części kabiny, trzyczęściowy stalowy zderzak z narożnikami wykonanymi z blachy o grubości 3 mm, solidna osłona silnika i belka ochronna. W celu zwiększenia funkcjonalności, Volvo FMX zostało wyposażone np. w: wyjątkowo wytrzymały zaczep do holowania, nowe antypoślizgowe stopnie i praktyczną drabinkę.

- Wystarczy krótkie spojrzenie na ten nowy model, żeby dostrzec bliskie związki Volvo Trucks z naszą siostrzaną firmą
Volvo Construction Equipment - jednym ze światowych liderów rynków wozideł technologicznych, koparek i ładowarek kołowych. Nowe Volvo FMX dosłownie ma budownictwo we krwi - to samochód ciężarowy, który każdym swoimelementem, wewnątrz i na zewnątrz, pokazuje, czym jest - mówi Staffan Jufors, prezes i dyrektor generalny Volvo Trucks.

Volvo FMX bazuje na wyjątkowo udanej platformie FM, która doskonale sprawdziła się w trudnych zastosowaniach budowlanych, szczególnie na rynkach skandynawskich, w Rosji i Europie Wschodniej. Od 11-litrowych (330 do 450 KM) i 13-litrowych (380 do500 KM) jednostek napędowych kierowcy mogą oczekiwać wyjątkowych osiągów, zarówno pod względem mocy, jak i ekonomiki paliwowej. Dzięki niedawno wprowadzonym udoskonaleniom, budowlana wersja skrzyni biegów I-Shift, umożliwia wydostanie się pojazdu z prawie każdej opresji. Nowy czujnik obciążenia przesyła dokładne dane o masie pojazdu do skrzyni biegów I-Shift, w celu optymalizacji procesu zmiany biegów i płynnego ruszania z miejsca. Hamulec silnikowy Volvo (VEB+) zapewnia ogromną moc hamowania: 375 kW przy 2300 obr/min.

Źródło: Volvo Trucks

 

 

 

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL