Trucks you can trust - ciężarówki godne zaufania

Trucks you can trust - ciężarówki godne zaufania

Truck

Jakość, niezawodność, ekonomiczność i bezpieczeństwo, to przewaga  konkurencyjna pojazdów ciężarowych Mercedes-Benz i Unimog w branży budowlanej. Aby mogli się o nich przekonać obecni i przyszli klienci, Mercedes przygotował serię pokazów użyteczności swoich pojazdów w trudnych warunkach, porównywalnych z panujacymi na placach budowy. Najbliższy pokaz, przygotowany został we współpracy Mercedes-Benz Polska z dealerami Mercedes-Benz: STS, Autoserwis i Auto Partner Garcarek, odbędzie się w kopalni Chociszewo koło Świebodzina.   

Oferta pojazdów ciężarowych Mercedes-Benz obejmuje pojazdy: Axor, Actros, Atego i Zetros oraz Unimog, wszystkie świetnie radzą sobie w branży budowlanej. W ramach pokazów budowlanych Mercedes-Benz Truck Polska zaprezentuje pojazdy do niemalże każdego zadania w  branży budowlanej np. Actros budowlany, Atego budowlane czy Unimog 5000. Branża budowlana wymaga od pojazdów nie tylko odpowiedniej ładowności, ale przede wszystkim wyśrubowanych zdonlości terenowych. W Opolu nie zabraknie również pojazdów specjalnych takich jak Zetros, który zapewnia ogromną mobilność - nawet w bardzo trudnych warunkach terenowych. Mała wysokość konstrukcyjna sprawia, że Zetros jest w terenie zwrotniejszy i bardziej uniwersalny, łatwiejsze staje się pokonywanie przejazdów o niskiej skrajni, a także bezpieczne wsiadanie i wysiadanie, jak również łatwiejszy jest załadunek i transport Zetrosa (np. koleją).

Samochody te dysponują elektro-pneumatycznym przełączaniem biegów, z wyborem preselekcyjnym biegów, tzn. po wybraniu kierunku zmiany biegu, wyświetlany jest (jako podpowiedź) optymalny bieg dla bieżącego obciążenia silnika i prędkości jazdy. Pojazdy Unimog w wersji U 3000/ U 4000/ U 5000 posiadają napęd na wszystkie koła z blokadami mechanizmów różnicowych przedniej i tylnej osi. Dodatkowo, zamontowany jest w nich układ EQR (szybki rewers), którego zadaniem jest niwelowanie poślizgu kół. Unimog wyposażany jest w silniki z zakresu mocy od 110 kW (150 KM) do 160 kW (218 KM). Charakteryzują się dużym przyrostem momentu obrotowego, szerokim zakresem stałej mocy oraz jej dużą rezerwą. Mają oprócz tego niski poziom emisji spalin oraz są ekologiczne i ciche. Zamontowany wentylator chłodnicy, napędzany jest mechanicznie. Wyposażone są w hamulec silnikowy (dwustopniowy). Sterowanie silnika jest optymalnie dobierane, w zależności od wykorzystania pojazdu w danej chwili.

Kalendarz imprez: 29.04. -  STS, Autoservice, Garcarek - Kopalnia Chociszewo; 06.05. - SZ Bydgoszcz, Eurotruck, AutoIdea; 21.05. - Mojsiuk; 26.05. - MB Warszawa (impreza dla dziennikarzy); 28.05. - DieselTruck (Ożarów Mazowiecki).

Źródło:  Mercedes-Benz

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL