Największa opona świata w Monachium

Największa opona świata w Monachium

opoona_1.1

Ruszyły największe na świecie targi budownictwa przemysłowego i górniczego Bauma 2010. Od ponad 50 lat, co trzy lata, do stolicy Bawarii zjeżdżają przedstawiciele największych firm związanych głównie z branżą budowlaną, by na powierzchni wystawienniczej 555 tys. m2, móc zaprezentować swoje produkty i najnowsze rozwiązania w dziedzinie: górnictwa odkrywkowego, podziemnego, budowy dróg, autostrad oraz obiektów inżynieryjnych. Michelin wystawia największą oponę świata na targach BAUMA.

 Ta 63-calowa opona ma ponad 4 m wysokości, 1,5 m. szerokości, waży 5,3 t i może przyjąć obciążenie 100 t. Dodatkowo, jej żywotność jest wydłużona o 25 proc., w porównaniu do opony XKD1, dzięki czemu pomaga zredukować koszty operacyjne i zwiększyć produktywność. MICHELIN XDR 59/80 R63 jest zbudowana z 890 kg stali, które wystarczyłyby do złożenia dwóch małych samochodów, oraz 3 850 kg gumy, z której można byłoby wyprodukować ponad 600 opon do samochodów osobowych.

Michelin wystawia na targach również dwa nowe rodzaje opon - MICHELIN X-TRACTION  i XHA2, które jeszcze bardziej zwiększą wydajność ładowarek i technologicznych wozideł sztywnoramowych, co znacząco wpłynie na produktywność wielu firm budowlanych, kamieniołomów, żwirowni, piaskowni oraz tych wszystkich firm, gdzie ładowarki i wozidła sztywnoramowe stanowią podstawę biznesu.

X-TRACTION - to całkowicie nowa generacja opon produkowanych przez Michelin od 2004 r. dla wozideł używanych w górnictwie odkrywkowym. To opona zaprojektowana dla technologicznych wozideł sztywnoramowych, używana w kamieniołomach, kopalniach odkrywkowych oraz przy budowie dróg, autostrad czy też linii kolejowych. Opona ta była do tej pory produkowana w jednym rozmiarze, przeznaczonym do wozideł o nośności 100 t. We wrześniu 2010r. wachlarz opon MICHELIN X-TRACTION zostanie poszerzony o rozmiar 24.00 R35, a w 2011 o dwa kolejne rozmiary  21.00 R 33 i 18.00 R 33. Jej użycie zwiększy wydajność maszyn, jednocześnie redukując konsumpcję paliwa o 5 proc.

XHA2 - jest prezentowana w dwóch nowych rozmiarach - 20.5 R25  i 29.5 R25. Wprowadzone w 2009 roku na rynku wymiany, od początku lipca 2010, będą również dostępne jako pierwsze wyposażenie nowych maszyn. MICHELIN XHA2 zapoczątkowuje nową generację lżejszych opon, które nie dość, że redukują konsumpcję paliwa i są ekologiczne, to są wytrzymalsze, dzięki czemu zmniejszają się koszty ich eksploatacji. Dodatkowo, nowy bieżnik redukuje wibracje, poprawiając komfort jazdy kierowcy.Odwiedzając stoisko Michelin na BAUMA 2010 będzie można również zobaczyć X-SUPER TERRAIN AD, X-CRANE oraz X-MINE D2, jak również opony kompaktowe takie jak MICHELIN XMCL i MICHELIN XZSL.

Źródło: Michelin

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL