TRANS najszybciej rozwijającą się giełdą transportową w Europie

TRANS najszybciej rozwijającą się giełdą transportową w Europie

TRANS_E

W 2010 roku liczba osób wykorzystujących w swojej pracy Europejską Giełdę Transportową TRANS przekroczyła próg 200 tysięcy. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii, łatwości obsługi programu i wprowadzeniu szeregu mechanizmów bezpieczeństwa klientów, TRANS jest najszybciej rozwijającą się internetową platformą frachtową w Europie.

W czasach, gdy przewoźnicy nie mogą pozwolić sobie na wożenie przysłowiowego powietrza to właśnie giełda daje najlepszą odpowiedź na pytanie: gdzie szukać atrakcyjnych ładunków. O popularności Europejskiej Giełdy Transportowej, poza wciąż rosnącą liczbą aktualnych ofert, decyduje fakt, że duża część spośród wprowadzanych przez operatora giełdy rozwiązań powstaje na drodze bezpośrednich konsultacji z użytkownikami - grupy najbardziej zainteresowanej rozwojem aplikacji.

Firma jako pierwsza w Europie wprowadziła komunikator biznesowy do rozmów tekstowych pomiędzy użytkownikami giełdy. Dzięki temu rozwiązaniu komunikacja między dwoma stronami transakcji odbywa się  w łatwy i szybki sposób, co jest kluczowe z punktu widzenia pracowników sektora transportowo - spedycyjnego. Klienci giełdy mają także możliwość prowadzenia rozmów głosowych dzięki technologii VOIP, analogicznej do tej, którą posiada popularny komunikator Skype. Z obu rozwiązań użytkownicy giełdy mogą korzystać całkowicie bezpłatnie.

Operator giełdy przykłada ogromną wagę do bezpieczeństwa swoich użytkowników. Każda firma, chcąca korzystać z TRANS-a musi przejść specjalną weryfikację. Tylko firmy o nieposzlakowanej opinii otrzymują swój indywidualny numer TransID i tym samym dostęp do bazy ofert frachtów i przestrzeni ładunkowych. Dodatkowo, w 2009 roku został wprowadzony zaawansowany system bezpieczeństwa, który ma chronić użytkowników platformy przed nieuczciwymi i niesolidnymi kontrahentami. Zarówno przewoźnicy jak i zleceniodawcy ładunku, po przeprowadzonej transakcji, mogą siebie nawzajem ocenić. Oceny, zarówno te negatywne, jak i pozytywne są dostępne dla innych użytkowników, dzięki czemu łatwiej jest podjąć decyzję o współpracy z danym kontrahentem.W dokonaniu wyboru zleceniodawcy może też pomóc Index TransRisk, czyli unikalny wskaźnik wiarygodności płatniczej firm zlecających ładunki. O solidności i terminowości przewoźnika poinformuje spedytorów specjalny Certyfikat, który  operator giełdy nadaje tylko pewnym i spełniającym określone kryteria (m.in. staż na rynku  dłuższy niż 3 lata) firmom transportowym.

Jedną z najważniejszych zalet Europejskiej Giełdy Transportowej TRANS jest łatwość jej obsługi. Program służący do wyszukiwania i dodawania ofert, prowadzenia rozmów z kontrahentami oraz korzystania z innych funkcji giełdy, jest przyjazny dla użytkowników i bardzo intuicyjny. Twórcy giełdy wykorzystali najnowsze interaktywne technologie i dostosowali je tak, aby ułatwić pracę swoim klientom. Wszystkie te czynniki składają się na sukces platformy TRANS, która dla wielu uczestników rynku transportowego jest aktualnie niezastąpionym narzędziem pracy.

Źródło: Europejska Giełda Transportowa TRANS

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL