Mercedes-Benz naTargach Budownictwa Drogowego

Mercedes-Benz naTargach Budownictwa Drogowego

Po raz kolejny największe firmy z branży budowlanej zaprezentują swoją ofertę na Targach Budownictwa Drogowego Autostrada-Polska w Kielcach. Mercedes-Benz jest obecny na stoisku  Z-20 o powierzchni 100m2 jako współwystawca razem z firmą Gervasi. Jakość, niezawodność, ekonomiczność i bezpieczeństwo to przewaga  konkurencyjna pojazdów ciężarowych Mercedes-Benz i Unimog w branży budowlanej.


Mercedes-Benz zaprezentuje m.in.: ACTROS  4144 AK/8X8/4/4800 (wywrotka tylnozsypowa half pipe), ACTROS 4144 AK/8X8/4/4800 (wywrotka trójstronna z hydroburtą ) oraz Unimoga U 400. Prezentacja wywrotek Actrosa odbędzie się też na stoiskach KH-Kipper ( Z 18 ). Unimog prezentowany będzie na stoisku firmy Schmidt ( A 24 ) .

Actros - to idealna ciężarówka dla sektora budowlanego. Wiele elementów konstrukcyjnych i wyposażenia jest dostosowanych do pracy w sektorze budowlanym.  Przeniesienie siły napędowej zapewniają dwie idealnie dostosowane do mocy silnika 16-stopniowe skrzynie biegów. Ich zalety to m.in. duża zdolność pokonywania wzniesień i niskie prędkości manewrowe. Jeszcze wyższą użyteczność i ekonomiczność eksploatacji gwarantuje, dostępny na życzenie, 12-stopniowy automatyczny system przełączania biegów Mercedes PowerShift offroad, który dzięki udoskonalonej strategii przełączania, łagodnej zmianie biegów i krótkim przerwom przepływu siły napędowej chroni układ napędowy i nawet w trudnym terenie zapewnia wyraźnie większą dynamikę. Optymalną wygodę prowadzenia samochodu zapewniają jego precyzyjnie załączane programy i funkcje dodatkowe. Cztery biegi wsteczne, w tym dwa z szybkim przełożeniem, ujawniają swe zalety podczas pokonywania długich odcinków na biegu wstecznym i dojazdów bez możliwości zawracania.

Klasyczna, sprawdzona oś do transportu budowlanego - HL 7 na zwolnicach planetarnych jest wytrzymała, przystosowana do dużych obciążeń i zapewnia duży prześwit. W pojazdach 3- i 4-osiowych stosujemy też w podwójnych zestawach sprawdzoną oś HD 7 - na zwolnicach planetarnych, z mechanizmem przekazywania napędu na drugą oś. Obie osie przystosowane są do maksymalnego nacisku na oś wynoszącego 16 t.

Odpowiednio do trudnych warunków eksploatacji, wszystkie pojazdy wyposażamy standardowo w zawieszenie stalowe z resorami parabolicznymi. Bezobsługowe łożyska gumowe i specjalna farba cynkowa, chroniąca resory przed korozją, zapewniają temu układowi zawieszenia nadzwyczajną wytrzymałość i trwałość.

Rama do transportu budowlanego o grubości (w zależności od typu pojazdu) 7, 8; 9,5 mm, bądź 9,5 mm ze wzmocnieniami, zapewnia Actrosowi wytrzymałość nawet na ekstremalne obciążenia. Siatka otworów umiejscowionych w 50-milimetrowych odstępach umożliwia szybki montaż oprzyrządowania, co zmniejsza koszty i zapewnia oszczędność czasu.

Unimog U400 - doskonale sprawdza się w branży budowlanej, wyróżnia się doskonałymi zdolnościami adaptacyjnymi do różnych warunków podłoża. Branża budowlana wymaga bowiem od pojazdów nie tylko odpowiedniej ładowności, ale przede wszystkim wyśrubowanych zdonlości terenowych. Osie portalowe zapewniając spory prześwit podwozia umożliwiają jazdę w trudnym terenie, również z domontowanym osprzętem i zabudową, dzięki wysokiemu dopuszczalnemu naciskowi na osie. Obudowa wałów napędowych i mechanizm różnicowy są znacznie mniejsze, niż w samochodach ciężarowych i znajdują się powyżej środka koła. Stały napęd na wszystkie koła zapewnia dobrą trakcję i stabilny tor jazdy np. zimą, na nawierzchni śliskiej lub oblodzonej. W trudnym terenie można podczas jazdy całkowicie zablokować mechanizm różnicowy międzyosiowy oraz mechanizmy różnicowe na obu osiach. Dokonuje się tej czynności przełącznikiem obrotowym, bez przerywania dopływu siły napędowej. Sprężyny śruboweWspółpracują z amortyzatorami teleskopowymi i zapewniają wąskiemu Unimogowi największy możliwy rozstaw kół oraz nieprzerwany kontakt wszystkich czterech kół z podłożem.

Pojedyncze ogumienie, zastosowanie zamiast ogumienia bliźniaczego, znanego z samochodów ciężarowych z napędem na wszystkie koła, daje korzyść; dobrą trakcję przy niewielkich oporach toczenia. Ponadto można dobrać właściwe opony do każdego rodzaju terenu. Możliwe jest wygodne (podczas jazdy, bez wysiadania) wypuszczanie powietrza za naciśnięciem przycisku. Obniżenie ciśnienia w oponach zapobiega np. zapadaniu się pojazdu na miękkich podłożach. Polepsza się wtedy trakcja i siła napędowa. ABS zapewnia wysokie bezpieczeństwo i stabilność jazdy, natomiast system ALB, automatycznie reguluje siłę hamowania, zależnie od obciążenia pojazdu i zapewnia równomierne hamowanie przy każdym stanie załadowania.


Źródło: Mercedes-Benz Polska

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL