Volvo dostawcą autobusów na Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej

Volvo dostawcą autobusów na Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej

volvo_1.1

Przed Mistrzostwami Świata w Piłce Nożnej, kilka miast RPA inwestuje w inteligentne systemy transportu autobusowego. Dwa z trzech miast, które obecnie budują systemy BRT, Cape Town i Port Elizabeth, postanowiły złożyć zamówienia na autobusy, potrzebne na Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej w Volvo Buses.

Coraz więcej miast na świecie zajmuje się obecnie usprawnianiem swojego systemu transportu poprzez inwestowanie w system Bus Rapid Transit, BRT. Są to inteligentne systemy transportu autobusowego z wydzielonymi pasami dla autobusów, autobusami o dużej pojemności, sprawnie działającymi przystankami autobusowymi i systemem informacji na temat ruchu drogowego.

RPA jest obecnie krajem posiadającym największą liczbę systemów BRT, które zostały wprowadzone w związku z Mistrzostwami Świata w Piłce Nożnej. Aby uczynić ruch bardziej płynnym  niezbędna jest realizacja planów rozbudowy  systemu komunikacji, przewidziana do roku 2020. Rozbudowa ta będzie następowała stopniowo w ramach projektu Bus Rapid Transit, BRT, który jest przyjazny środowisku. Miasta postanowiły wyposażyć autobusy w silniki Euro-4, mimo że nie jest to wymogiem prawnym w RPA.
Autobusy zostały objęte umową Volvo Gold Contract, zgodnie z którą Volvo odpowiedzialne będzie za wszelkie formy serwisu i naprawy pojazdów oraz system informacji na temat ruchu drogowego ITS4mobility. Pojazdy  będą miały cztery pary drzwi po prawej stronie, umożliwiające szybkie wsiadanie i wysiadanie na specjalnych przystankach w korytarzach BRT,  mają również trzy pary drzwi po lewej stronie, które są wykorzystywane przy zróżnicowanym ruchu drogowym na dalszych trasach.

Zaletą modelu B9SLA jest silnik, umieszczony z przodu autobusu po lewej stronie, co umożliwia zoptymalizowanie nacisku na oś, a autobus jest w stanie pomieścić 115 pasażerów. Miasto zamówiło również normalny 12-metrowy autobus prototypowy, Volvo B7RLE, który zamierza przetestować w systemie BRT. Cape Town zamówiło 43 autobusy marki Volvo, wysokopodłogowe z podwyższeniem na przystankach autobusowych. Zamówienie dotyczy ośmiu autobusów przegubowych Volvo B12M i 35 12-metrowych autobusów Volvo B7R.

 - Od czasu, gdy w latach 80 powstał pierwszy system BRT w Ameryce Południowej, firma Volvo Buses jest przekonana, iż jest to najbardziej opłacalny sposób zmodernizowania i usprawnienia miejskiego transportu publicznego. Dziś Volvo jest światowym liderem w dostawie autobusów systemu BRT i cieszymy się, że możemy uczestniczyć w tym ambitnym projekcie miast RPA -  mówi Peter Danielsson, BRT Manager w Volvo Buses.

Źródło:  Volvo Bus Corporation

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL