Navigon prezentuje bezdotykową obsługę nawigacji

Navigon prezentuje bezdotykową obsługę nawigacji

Navigon tworzy kolejny standard obsługi nawigacji, dzięki czujnikowi zbliżeniowemu kierowca może sterować urządzeniem prawie bez konieczności dotykania ekranu. Nowa funkcja ułatwia obsługę i zwiększa bezpieczeństwo jazdy. Czujnik będzie zainstalowany w najnowszej generacji urządzeń z segmentu Premium.

Dzięki nowej funkcji oferowanej przez Navigon - czujnikowi zbliżeniowemu - kierowca może czerpać jeszcze większą przyjemność z jazdy samochodem. Stanowi on innowacyjny sposób obsługi, który pozwala kierowcy skupić się
na tym, co dzieje się na drodze. Urządzenie nawigacyjne wymaga teraz minimalnej obsługi dotykowej np. funkcja sterowania głosem aktywowana jest poprzez muśnięcie ramki urządzenia, a falisty ruch palcem przez cały ekran nawigacji jest wystarczający do aktywacji funkcji ulubionych celów specjalnych (My Best POI). Menu, które normalnie umieszczone jest na tylnym planie, może być uruchomione w ten sam sposób.

- Navigon ciągle pracuje nad optymalizacją rozwiązań nawigacyjnych. Nowa funkcja - czujnik zbliżeniowy - jest kolejnym dowodem na potencjał naszych innowacji. Wszystkie najważniejsze funkcje nawigacji mogą być teraz kontrolowane za pomocą czujnika zbliżeniowego i sterowania głosem. Nowa funkcja zostanie wprowadzona do wybranych urządzeń Navigon następnej generacji - powiedział  Jörn Watzke, wiceprezes odpowiedzialny za ofertę produktową firmy Navigon.

Czujnik zbliżeniowy jest zainstalowany w obudowie urządzenia i reaguje tylko wtedy, gdy ruch ręką jest wykonany intencjonalnie, w odległości kilku centymetrów od nawigacji. Gwarantuje to, że żadne przypadkowe gesty ze strony kierowcy nie aktywują funkcji urządzenia. Kiedy ręka kierowcy zbliży się do nawigacji, wyświetli się automatycznie menu ulubionych celów specjalnych, które umożliwia zorganizowanie celów specjalnych na trasie podróży według własnych potrzeb. Dzięki temu udogodnieniu wystarczy jedno spojrzenie, aby poznać położenie ulubionej sieci restauracyjnej lub stacji benzynowej. Kiedy pasek menu jest wyłączony, wielkość wyświetlanej mapy zwiększa się o około 15 proc. Delikatne dotknięcie ekranu albo obudowy automatycznie aktywuje funkcję sterowania głosem (Proffesional Voice Command), która umożliwia obsługę głównych funkcji urządzenia za pomocą komend głosowych. Sterowanie głosem jest wyłączone, jeśli kierowca używa menu albo wybiera cel specjalny. W takich przypadkach jest ono aktywowane  powrotem, gdy zostaje wybrana jedna z kluczowych funkcji np. kontrola głośności urządzenia.

Źródło: Navigon

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL