Umowa ATC Cargo z Imperial Tobacco Group

Umowa ATC Cargo z Imperial Tobacco Group

19. maja 2010 r. - ATC Cargo . - firma logistyczna specjalizująca się w organizacji transportu międzynarodowego, która w czerwcu zadebiutuje na rynku NewConnect - podpisała umowę w zakresie transportu i logistyki z Imperial Tobacco Group, czwartą największą międzynarodową firmą tytoniową. Umowa obowiązuje od dnia podpisania i została zawarta na czas nieokreślony.

- Imperial Tobacco, to kolejny duży i wymagający klient. Cieszymy się nie tylko z powodu tego, że zostaliśmy docenieni, obdarzeni zaufaniem przez duży i znany koncern międzynarodowy, ale też dlatego, że ta umowa będzie miała przełożenie na nasze wyniki finansowe. Tak, jak już informowaliśmy prognozujemy pozytywny trend w przychodach i rentowności spółki. Jest prawdopodobne, że już w III kwartale br. przekroczymy założenia co do osiąganych przychodów, stawiane w zeszłym roku - mówi Artur Jadeszko, prezes Zarządu ATC Cargo.

Przychody Spółki za I kwartał br. wzrosły o 122,3 proc. do 16 mln zł z 7,2 mln zł w analogicznym okresie 2009 roku. Wypracowany zysk netto wyniósł 318 tys. zł i był wyższy niż zysk w całym roku ubiegłym (301 tys. zł). W kwietniu ATC Cargo przeprowadziła prywatną emisję akcji, z której pozyskała 2,5 mln zł. Środki pozyskane z emisji zostaną przeznaczone na zwiększenie mocy przerobowych m.in. poprzez rozbudowę zintegrowanego systemu zarządzania przedsiębiorstwem, rozbudowę aplikacji klienckich B2B, na które Spółka otrzymała dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej, oraz budowę i wdrożenie systemu franczyzowego.

Źródło: ATC Cargo

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL