Mobilność na miarę twojej floty - czystość służbowych samochodów

Mobilność na miarę twojej floty - czystość służbowych samochodów

Utrzymywanie floty samochodowej to proces wymagający systematycznego nakładu czasu oraz środków.

Na szczęście na rynku dostępne są rozwiązania, które pozwalają w efektywny sposób zadbać o pojazdy znajdujące się na wyposażeniu firmy i przedłużyć ich służbę.

Dbanie o czystość firmowych samochodów to konieczność, która wykracza poza kwestię estetyki. Zaniedbanie tego aspektu może np. utrudnić wczesne dostrzeganie drobnych rys czy uszkodzeń, które pozostawione bez naprawy mogą przerodzić się w poważniejsze usterki. Inną istotną kwestią jest wpływ gromadzących się zanieczyszczeń na prawidłowe funkcjonowanie samochodu – brud może zafałszować choćby działanie wrażliwych komponentów elektronicznych, np. przyrządów telematycznych. W jaki zatem sposób efektywnie i wydajnie dbać o czystość i właściwy stan pojazdów?

Sposób na karoserię
Rozwiązaniem, które może zainteresować osoby odpowiedzialne za stan techniczny firmowych pojazdów, są myjki ciśnieniowe skracające czas pielęgnacji i maksymalizujące efekty. Ekipa czyszcząca powinna przed rozpoczęciem pracy wziąć pod uwagę temperaturę wody: ciepła będzie znacznie skuteczniejsza w rozpuszczaniu nieczystości. Istotne też jest pamiętać, by w przypadku użycia detergentów zadbać o dokładne spłukanie pojazdu. W przeciwnym wypadku mogą pojawić się zacieki. Przykładem urządzenia, które pomoże we właściwej realizacji zadania jest profesjonalna myjka Kärcher HDS 6/14 C. To nowa generacja urządzeń wysokociśnieniowych z podgrzewaniem wody klasy kompakt, która wyróżnia się mobilnością i uproszczoną obsługą. Urządzenia mogą pracować w trybie eco!efficiency, który skutecznie redukuje zużycie paliwa. Urządzenie to jest w stanie podgrzać wodę do temperatury 80°C i pompować ją pod ciśnieniem 30–140 barów. Warto pamiętać, że myjka jest niezawodna dzięki taki systemom jak np.: SDS, który redukuje pulsacje ciśnienia w układzie wysokociśnieniowym urządzenia i przez to wydłuża żywotność wszystkich elementów pompy, duży filtr wody chroni pompę przed uszkodzeniem, monitoring temperatury spalin, który wyłącza silnik po przekroczeniu 300°C zapewniając bezpieczeństwo użytkowania. System Easy!Force wpływa na zmniejszenie siły nacisku na spust pistoletu wysokociśnieniowego przez co osoba obsługująca urządzenie nie męczy się i może pracować komfortowo.

Mobilność i uniwersalność
Myjki ciśnieniowe są interesującym rozwiązaniem dla firm ze względu na łatwość, z jaką pracownicy odpowiedzialni za czyszczenie mogą dostosować je do różnego rodzaju zadań i pojazdów. Zmian można dokonać dzięki systemowi wymienialnych dysz, który jest obecny w nowoczesnych wariantach urządzeń. Przykładowo gdy zachodzi potrzeba szybkiego oczyszczenia rozległego parku maszynowego w krótkim terminie, personel może usprawnić swoją pracę, stosując dysze o dużym kącie natrysku. Natomiast jeśli dokładnego czyszczenia wymaga jeden bądź niewielka liczba pojazdów, optymalnym rozwiązaniem będzie dysza zapewniająca silny strumień punktowy. Warto zaznaczyć, że dysze to nie jedyny sposób, w jaki można zwiększyć zakres zastosowania urządzenia – do przydatnych akcesoriów zaliczane są również szczotki oraz akcesoria do czyszczenia powierzchni płaskich bez rozprysków.

Co z wnętrzem?
Myjka ciśnieniowa doskonale się sprawdza podczas czyszczenia karoserii, zwłaszcza gdy trzeba umyć dużą liczbę o dużych rozmiarach. Z kolei czyszczenie wnętrz pozostaje już poza możliwościami takich urządzeń. Tu z pomocą mogą przyjść inne nowoczesne rozwiązania w rodzaju odkurzaczy uniwersalnych czy w przypadku prania tapicerki – odkurzaczy piorących. Odkurzacze uniwersalne są dostępne w niewielkich rozmiarach, stanowią zatem przydatne urządzenie dla pojazdów pozostających w trasie przez długi czas, np. podczas przewozów międzynarodowych. Idealnie nadają się usuwania połów, gruzu i innych zanieczyszczeń oraz płynów. Wyróżniają się one jakością filtrów oraz system ich oczyszczania, wielkością zbiorników na zanieczyszczenia, rodzajem i wielkością torebek filtracyjnych oraz systemem ich wymiany, a także konstrukcją całego urządzenia i wyposażaniem. Od dziesięcioleci Kärcher wyznacza standardy w dziedzinie wydajności odkurzaczy oraz nowoczesnych rozwiązań technologicznych.
Z kolei odkurzacze piorące wykorzystują tzw. metodę ekstrakcji: najpierw zmiękczają brud za pomocą płynu, by później wessać go do swojego wnętrza. Warto dodać, że metoda ta dobrze się sprawdza przy usuwaniu powodujących alergię roztoczy oraz innych drobinek. To cecha, która jest przydatna zwłaszcza w firmach zajmujących się przewozem osób, w których liczy się jak największy komfort klientów.
Utrzymywanie w czystości firmowych pojazdów niekoniecznie musi wiązać się z ciągłymi pracami wymagającymi dużego nakładu czasu oraz środków. Dzięki nowoczesnym, rozwiązaniom odpowiednio przeszkolony i wyposażony personel może w wydajny sposób zadbać o tę kwestię.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL