Opona do transportu regionalnego

Opona do transportu regionalnego

Nowa paliwooszczędna opona MICHELIN X Multi Energy

 

Na rynek trafiła opona MICHELIN  X Multi Energy, która uzupełnia gamę MICHELIN  X Multi o opony do transportu regionalnego. Nowa opona zastępuje MICHELIN X Multiway 3D. Przewoźnicy regionalni mogą teraz wybierać opony z poszerzonej gamy, stawiając albo na obniżenie zużycia paliwa, albo na szczególną trwałość ogumienia. MICHELIN X Multi Energy zużywa nawet o 1,2 l paliwa na 100 km mniej niż jej poprzedniczka (na podstawie kalkulacji z VECTO ). Z kolei MICHELIN X Multi to o około 20 proc. więcej przebiegu niż MICHELIN X Multiway 3D.

Gama pozwala na dokonanie wyboru w zależności od profilu realizowanego transportu, m.in. od intensywności poruszania się po autostradach czy liczby dostaw dziennie, i postawienie głównie na trwałość opon lub oszczędność paliwa.

Paliwo jest drugą największą pozycją kosztową w budżetach przewoźników. Mimo to zaskakująco niski ich odsetek ma świadomość, że to właśnie opór toczenia opon pochłania jedną trzecią paliwa w zestawie ciągnika z przyczepą. Pozostała część paliwa jest zużywana na pokonanie oporu powietrza i wewnętrznego tarcia mechanicznego.

To właśnie oszczędność paliwa czyni z MICHELIN X Multi Energy lidera na rynku opon dla transportu regionalnego. Zużycie paliwa na 100 km z nową oponą, obliczone przy użyciu symulatora VECTO, jest o 1,2 litra niższe od średniej dla opon trzech konkurentów premium. Przekłada się to na oszczędność ponad 3000 euro w całym cyklu eksploatacyjnym ciężarówki .

Oponę MICHELIN X Multi Energy można pogłębiać i bieżnikować, natomiast oznaczenie 3PMSF i M+S informuje o bardzo dobrej przyczepności opony w każdych warunkach pogodowych.

MICHELIN X Multi Energy, przynosząca oszczędności opona o wyjątkowo niskim oporze toczenia, otrzymała homologacje wszystkich wiodących producentów samochodów ciężarowych. Od kwietnia opona w rozmiarze 315/70 R 22.5 na oś napędową i na wszystkie pozycje jest też dostępna na rynku wymiany.

Wśród transportowców coraz mocniej zauważalny jest trend ekologiczny. Również Komisja Europejska pracuje nad planem działania nakierowanym na redukcję emisji CO2 w transporcie drogowym. Jednym z owoców tych prac jest VECTO, symulator do obliczania zużycia paliwa i emisji CO2 samochodów ciężarowych. Od 1 stycznia 2019 r. wszyscy producenci pojazdów ciężarowych będą musieli zadeklarować obliczoną przy użyciu VECTO emisję CO2 nowych ciężarówek  sprzedawanych na rynku europejskim. Oznacza to, że regionalni przewoźnicy będą teraz mogli dokonać istotnego dla nich wyboru oszczędności paliwa i redukcji emisji CO2. Ma to szczególne znaczenie dla właścicieli dużych flot, ponieważ w przetargach na usługi transportowe dość często pojawia się wymóg niskiej emisji gazów cieplarnianych.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL