Wybieramy firmę do przeprowadzki

Wybieramy firmę do przeprowadzki

Przeprowadzka to ważne wydarzenie, które często wiąże się z innymi zmianami w życiu: rozpoczęciem studiów, zmianą stanu cywilnego, otrzymaniem spadku czy zmianą pracy.

Niezależnie od powodów każdemu zależy, by przeniesienie dobytku przebiegło szybko i sprawnie. O ile samego pakowania rzeczy, czy opisywania kartonów można dopilnować, o tyle kluczową kwestią jest znalezienie rzetelnej firmy przeprowadzkowej. Czym się kierować przy wyborze zleceniobiorcy i dlaczego warto go szukać na giełdzie transportowej?

Kategoria: cena
Często cena jest wyznacznikiem. Wiele osób jest pewnych, że im więcej zapłacą za wykonanie usługi, tym jej jakość będzie wyższa. Nie zawsze tak jest, dlatego przed wyborem przewoźnika warto porównać oferty kilku firm i przekonać się, jaka jest średnia cena dla konkretnego zlecenia. Należy również wziąć pod uwagę, ilu pracowników firmy zostanie zaangażowanych, ponieważ ma to wpływ na czas realizacji.

Kategoria: doświadczenie i wiedza
Trudno jest sprawdzić doświadczenie firmy przeprowadzkowej, jeśli nie została wybrana z polecenia. Można jednak zadzwonić i sprawdzić kompetencje pracowników. Należy dowiedzieć się, w jaki sposób meble są pakowane i zabezpieczane oraz jakimi materiałami dysponuje usługodawca. Niektóre firmy oferują kartony i folie na użytek klienta gratis. Można również poprosić o radę przy problemach z pakowaniem.

Kategoria: umowa i ubezpieczenie
Wiele firm przeprowadzkowych preferuje podpisanie umowy. W dokumencie tym powinien znaleźć się zapis o odpowiedzialności ponoszonej za powierzone mienie. Dla klienta to ważna informacja, że usługodawca rzetelnie podchodzi do wykonywanych obowiązków. Podczas przeprowadzki mogą być przewożone rzeczy o różnej wartości: od kilkunastu złotych za niewielkie przedmioty, do kilkudziesięciu tysięcy w przypadku antyków, obrazów czy sprzętów muzycznych. Warto dowiedzieć się, czy firma przeprowadzkowa ma wykupione ubezpieczenie i na jaką kwotę. Powinno to być jedno z najważniejszych kryteriów przy wyborze dostawcy.

Kategoria: pojemność i wyposażenie samochodu
Już w pierwszej rozmowie należy podać planowaną wielkość przeprowadzki. Na podstawie tej informacji firma dobierze pojazd o odpowiedniej ładowności. Nie wszystkie przedsiębiorstwa posiadają pojazdy, którymi można przewieźć więcej niż 1,5 tony. W takim wypadku warto rozważyć, czy przeprowadzka zostanie podzielona na etapy, czy lepiej poszukać innego pośrednika. Drugim, istotnym aspektem przy wyborze firmy jest wyposażenie samochodu. Dobrze przygotowana firma powinna posiadać flotę z windami załadowczymi, by umieszczanie ciężkich przedmiotów w aucie przebiegało szybko i sprawnie.

Poszukiwanie rzetelnej firmy – giełda transportowa
Giełda transportowa to platforma internetowa, na której znajdują się informacje o wolnych zleceniach transportowych, pojazdach oraz ogłoszenia firm przeprowadzkowych. Dużym atutem tego rozwiązania jest fakt, że w jednym miejscu można zapoznać się z wieloma ofertami, które zawierają niezbędne informacje: dane teleadresowe, obszar świadczenia usług, ładowność floty, ubezpieczenie, rodzaj przewożonych przedmiotów i dodatkowe usługi. Bez wychodzenia z domu – w bardzo wygodny sposób – można znaleźć rzetelnego usługodawcę. Z giełdy można korzystać 24 godziny na dobę, a każda firma musi posiadać swoje konto, co zwiększa bezpieczeństwo transakcji. Jak działa giełda transportowa, można zobaczyć na stronie www.interport.pl.

Wybór rzetelnej firmy przeprowadzkowej jest kluczowy dla powodzenia całego przedsięwzięcia. Nowoczesne platformy internetowe, takie jak giełda transportowa – pomagają w prosty i bezpieczny sposób wybrać kompetentnego i godnego zaufania usługodawcę.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL