Pierwsza cyfrowa platforma kompleksowych usług morskich

Pierwsza cyfrowa platforma kompleksowych usług morskich

Grupa Kuehne + Nagel uruchamia Sea Explorer

 

Dzięki nowo uruchomionej platformie Sea Explorer grupa Kuehne + Nagel oferuje cyfrowy dostęp do największej sieci usług transportu morskiego, oparty na niezawodności i trwałości oraz uwzględniający czas tranzytu.

Platforma Sea Explorer oferuje klientom grupy Kuehne + Nagel łatwy dostęp do kompleksowych danych dotyczących bezpośrednich usług globalnego transportu morskiego. Dzięki dostępowi do ponad 3000 statków i ponad 750 bezpośrednich usług świadczonych w trybie tygodniowym, sieć Kuehne + Nagel zapewnia wszystkim branżom handlowym maksymalną elastyczność w zakresie globalnego transportu kontenerowego. Unikalna oferta Sea Explorer oparta jest na wysokim poziomie integracji i partnerstwa ze wszystkimi głównymi przewoźnikami.

Platforma stanowi poszerzenie wyjątkowych funkcji wyceny, księgowania i śledzenia transakcji oferowanych przez grupę Kuehne + Nagel. Opiera się na analizie biznesowej uzyskanej z różnych danych operacyjnych: algorytmy opracowane na bazie solidnej wiedzy branżowej sprzężone są z danymi Big Data i analizami prognozującymi dostarczanymi przez LogIndex, grupę zajmującą się przetwarzaniem danych w grupie Kuehne + Nagel.

W platformie Sea Explorer usługi są uszeregowane według inteligentnych wskaźników opartych na technologii danych Big Data, w tym na dynamicznym wskaźniku niezawodności (DRI), ocenie emisji, nośności nominalnej i realistycznych czasach tranzytu dla poszczególnych usług.

Obecnie około 75% statków przybywa na czas, a niepewność co do czasu realizacji jest jednym z największych wyzwań, przed którymi stoją klienci starający się odpowiednio zarządzać poziomem zapasów. Dzięki platformie Sea Explorer klienci mają obecnie dostęp do danych porównawczych dotyczących poszczególnych elementów usług.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL